Важлива інформація щодо обмежень та скасувань рейсів, пов'язаних з епідеміологічною ситуацією

УМОВИ ДОГОВОРУ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТОВ «АВІАКОМПАНІЯ «АЗУР ЕЙР УКРАЇНА"

У відповідності до Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 26 листопада 2018 року №1239, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2019 року за № 141/33112;

Перевезення деяких категорій пасажирів

Пасажир з обмеженою рухливістю або пасажир з інвалідністю

(Passenger with reduced mobility – «PRM»)

Для того щоб Ваша подорож літком була комфортною, будь ласка, заздалегідь:

 • проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем;
 • при бронюванні необхідно повідомити туроператора, чи будете Ви користуватися кріслом колісним;
 • якщо Ви користуєтеся власним кріслом колісним, необхідно повідомити авіакомпанію щодо наступних характеристик: вид акумулятора, габарити тощо.

УВАГА! Власні колісні крісла пасажирів, не залежно від їх типу, ваги та розмірів, перевозяться виключно у вантажному відсіку літака.

Якщо Ви – пасажир з обмеженою рухливістю або пасажир з інвалідністю та потребуєте додаткової допомоги з боку обслуговуючого персоналу під час повітряної подорожі або наземного обслуговування, Вам необхідно попередити про це авіакомпанію «Азур Ейр Україна». Запит про необхідність допомоги для хворих з обмеженими фізичними можливостями повинен направлятись не пізніше ніж за 48 годин до відправлення рейсу.

Якщо подія, яка призвела до втрати рухливості, сталася менш ніж за 24 години до вильоту, питання щодо можливості перевезення вирішується в оперативному порядку за номерами телефонів, що розміщенні на сайті авіакомпанії.

Для визначення характеру спеціального обслуговування, потрібного під час авіаперевезення, деякі категорії пасажирів з обмеженою рухливістю або пасажир з інвалідністю мають пройти попередній медичний огляд лікаря та одержати медичний висновок/свідоцтво (довідку) закладу охорони здоров’я про то, що пасажиру не протипоказано перевезення повітряним транспортом, а в окремих випадках і про те, що захворіння пасажира не загрожує оточуючим. Медичний висновок (довідка) повинна бути дійсна на дату вильоту.

До таких категорій належать пасажири:

 • які мають такий фізичний чи психічний стан здоров'я, що є небезпечним для них самих або може створювати загрозу чи дискомфорт для інших пасажирів та членів екіпажу;
 • які хворіють на інфекційні захворювання, що можуть бути заразними для інших пасажирів, членів екіпажу та обслуговуючого персоналу;
 • які потребують надання медичної допомоги, додаткового кисню або застосування будь-якого медичного обладнання під час польоту

УВАГА! Авіакомпанія «Азур Ейр Україна» на жаль не має змоги надавати послуги в перевезені хворих на ношах.

Не пізніш ніж за 72 години до початку польоту в Авіакомпанію має бути надано підписаний лікарем медичний висновок/свідоцтво (довідка), що містить дозвіл для пасажира на перевезення повітряним транспортом, а також вказані спеціальні вимоги до умов перевезення.

Медичне свідоцтво підтверджує можливість хворого пасажира здійснити переліт без небезпеки для його здоров'я і про відсутність необхідності надання особливої медичної допомоги під час польоту.

Медичний висновок/свідоцтво (довідка) повинно бути дійсне на дату вильоту рейсів.

Якщо в період між видачою медичного висновка/свідоцтва та днем фактичного відправлення рейсу відбувається серйозне погіршення медичного стану, потрібно отримати новий медичний висновок/свідоцтво про відповідність стану здоров’я можливості здійснювати повітряне перевезення.

Звертаємо Вашу увагу, що Авіакомпанія може в односторонньому порядку розірвати договір повітряного перевезення пасажира, якщо стан здоров'я пасажира вимагає особливих умов повітряного перевезення, або загрожує безпеці самого пасажира або інших осіб, що підтверджується медичними документами.

Оформлення медичного висновку/свідоцтва (довідки) для здійснення повітряної подорожі не потребують пасажири із задовільним станом здоров'я, яким допомога з боку обслуговуючого персоналу необхідна тільки для переміщення в аеропорту та під час посадки й висадки з/на борт літака.

До них можуть належати:

 • пасажири, які мають стабільну недієздатність (з народження або впродовж років),
 • пасажири з вадами органів чуття (сліпі, глухі, німі),
 • пасажири похилого віку,
 • вагітні жінки, термін вагітності яких не перевищує 35 тижнів (при багатоплідній вагітності – до 32 тижнів),
 • пасажири, які потребують перевезення на колісних кріслах, та інші.

Незрячих та глухих пасажирів, яких супроводжує собака-поводир, розміщують на місцях, де є вдосталь простору для собаки, неподалік від запасного виходу. Собака-поводир перевозиться безкоштовно.

Скарги та претензії пасажирів з обмеженою рухливістю або пасажир з інвалідністю щодо обслуговування на рейсах авіакомпанії «Азур Ейр Україна» мають бути направлені на електрону адресу [email protected]

Вагітні жінки, породіллі та новонароджені діти

Перед подорожжю обов'язково проконсультуйтеся з лікарем про можливі протипоказання, отримаєте його рекомендації щодо майбутньої поїздки. Авіа перельоти можуть надати негативні наслідки, що загрожують життю матері та плоду. Тому, з метою турботи про Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей, Авіакомпанія приймає до перевезення вагітних жінок за умови надання ними медичного висновку (довідки) про відсутність протипоказань до повітряного перевезення на дату виконання рейсу.

У відповідності до Правил повітряних перевезень пасажирів та багажу, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 26 листопада 2018 року №1239, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2019 року за № 141/33112:

 • вагітні жінки строком вагітності більше 35 тижнів (при одноплідній вагітності),
 • вагітні жінки строком вагітності більше 32 тижнів (при багатоплідній вагітності),
 • породіллі протягом перших 7 днів після пологів,
 • новонароджені діти протягом перших 7 днів життя,
 • передчасно народжені немовлята.

Медичний огляд та медичний висновок (довідка) вагітним жінкам строком до 35 тижнів вагітності включно (у випадку багатоплідної вагітності – до 32 тижнів) не потрібні за умови задовільного стану здоров'я.

Якщо виник сумнів щодо строку вагітності або очікуваних пологів та/або якщо вагітність проходить з ускладненнями, така вагітна жінка повинна пройти медичний огляд та надати авіакомпанії «Азур Ейр Україна» медичний висновок (довідку).

У будь якому випадку довідка від лікаря щодо строку вагітності потрібна після 28 тижня (з розрахунку очікуваного терміну пологів). Довідка повинна бути оформлена не пізніше п’яти днів до дати вильоту, про відсутність протипоказань до повітряного перевезення на дату виконання рейсу.

На борту літака відсутня можливість надання спеціалізованої медичної допомоги, тому просимо Вас поставитися з розумінням до вимог Авіакомпанії, спрямованим виключно на забезпечення Вашої власної безпеки.

Авіакомпанія має право відмовити вагітній жінці, якщо це регламентовано вимогами імміграційного законодавства країни - пункту призначення

Відмова у перевезенні

Авіакомпанія «Азур Ейр Україна» може відмовити пасажирові у перевезенні, якщо:

 • пасажир хворіє на інфекційну хворобу;
 • внаслідок свого стану здоров’я пасажир може створити дискомфорт для інших пасажирів (зовнішній вигляд, запах, тощо);
 • фізичний чи психічний стан пасажира може створити загрозу безпеці інших пасажирів, їх майна, літака або екіпажу;
 • пасажир потребує індивідуального догляду під час польоту, а супроводжуюча особа відсутня або неспроможна забезпечити такий догляд;
 • стан здоров’я пасажира на момент реєстрації є таким, що повітряне перевезення може спровокувати ускладнення або навіть смерть;
 • настання пологів у вагітної жінки очікується протягом найближчих 7 днів;
 • строк вагітності пасажирки більше 35 тижнів (при одноплідній вагітності);
 • строк вагітності пасажирки більше 32 тижнів (при багатоплідній вагітності);
 • пасажир подорожує з дитиною в перші 7 днів після її народження;
 • пасажир подорожує з передчасно народженим немовлям.

Не дивлячись на наданий відповідний медичний висновок/свідоцтво (довідку), авіакомпанія «Азур Ейр Україна» має право відмовити у перевезенні пасажирові, якщо в наявності є один або більше з наведених факторів.

У відповідності до Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджених наказом Державної авіаційної служби України від 26 листопада 2018 року №1239, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2019 року за № 141/33112;

Перевезення дітей

Авіакомпанія завжди рада бачити наших маленьких пасажирів на борту своїх літаків. Для комфортного перельоту пасажирів з дітьми, на борт нашого літака Ви можете взяти з собою необхідні речі і предмети по догляду за дитиною, а також харчування, необхідне на час польоту. Рекомендуємо ознайомитися з переліком предметів, дозволених до перевезення в якості ручної поклажі.

Дітьми на повітряному транспорті вважаються немовля (infant - INF) до 2 років та діти (children - CHD) віком від 2 до 12 років.

Діти віком до 2 років перевозяться без надання окремого місця, а віком від 2 до 12 років – на окремому місці.

Сім'ї з маленькими пасажирами мають право на першочергову реєстрацію та посадку на борт літака.

Діти віком від 2 до 12 років

При купівлі квитка на дитину від 2 до 12 років (не виповнилось 12 років) сплачується відповідний дитячий тариф та оформлюється звичайний пасажирський квиток. Такі діти займають окреме пасажирське крісло.

Немовлята

Діти до 2-х років (2 роки ще не виповнилося) можуть подорожувати, сидячи у Вас на колінах. Кожний дорослий пасажир має право на перевезення з собою тільки одного немовля без надання окремого місця. При цьому одному дорослому пасажиру дозволяється перевезти з собою не більше двох немовлят – одного без надання окремого місця, а другого на окремому місці, з оплатою такого перевезення за тарифом, встановленим авіакомпанією для перевезення дітей віком від 2 до 12 років. Немовля (дитина до 2 років), для якого було оплачене окреме місце, повинно перевозитися в автомобільному кріслі (автокріслі) для перевезення дітей. Дитяче автокрісло повинно бути справним та мати ремені для фіксації дитини.

Розміри сидіння автокрісла в економічному класі обслуговування не повинні перевищувати 38х38 см (15х15 дюймів), в бізнес класі - 42х42см (16.5х16.5 дюймів).

З метою дотримання безпеки під час польоту, при використанні автокрісла в салоні літака не надаються місця в наступних зонах:

 • місця в салоні літака в проході;
 • ряди аварійного виходу;
 • будь-яке місце на один ряд вперед або на один ряд назад від ряду аварійного виходу;
 • автокрісла з перегородкою (якщо автомобільне крісло - комбіноване автокрісло та коляска);

УВАГА! Дитяче автомобільне крісло повинно бути сертифіковане для використання на повітряному транспорті, що має підтверджувати відповідна етикетка

В разі відсутності автомобільного крісла і невиконання зазначених умов авіакомпанія має право відмовити в перевезенні немовля на окремому місці.

Будь ласка, подбайте самі про наявність автомобільного крісла. Авіакомпанія «Азур Ейр Україна» не надає дану послугу.

При перевезенні дитини до 2-х років без надання місця в салоні на дитину поширюється норма безкоштовного провозу багажу до 10 кг.

Дитячі люльки і коляски

На всіх своїх рейсах Авіакомпанія «Азур Ейр Україна» не надає дитячі люльки для перевезення немовлят.

Якщо Ви подорожуєте із власною люлькою, пам'ятайте, що використовувати її під час польоту не дозволяється. Ви можете використовувати її тільки до борту літака та після виходу з нього. У пасажирському салоні вона повинна бути розміщена на багажній полиці.

Пасажири, які подорожують з дитиною до 2-х років, мають право безкоштовно провозити одну дитячу коляску/прогулянковий дитячий візок будь- якого типу додатково до норми безкоштовного провозу багажу.

Якщо ви користуєтесь дитячою коляскою, що за вагою та розмірами у складеному вигляді, включно з пакуванням, не перевищує стандартні обмеження для ручної поклажі у відповідному класі обслуговування (вага ручної поклажі для пасажирів всіх класів обслуговування становить 7 кг та максимальними розмірами 55х40х20 см), така дитяча коляска може перевозитись замість одного місця ручної поклажі у пасажирському салоні літака та розміщуватися під час польоту на багажній полиці.

Увага! Використання дитячої коляски можливо тільки до трапа літака, надалі коляска передається для перевезення в багажному відсіку. Перед тим, як здавати коляску в багажний відсік, заздалегідь подбайте, щоб вона ніде не забруднилася і не порвалася, як можна більш ретельніше складіть її і упакуйте в целофан або спеціальний чохол. По прибуттю в аеропорт призначення, будь ласка, зверніться до бортпровідникові для отримання Вашої коляски після виходу з літака.

ВАЖЛИВО: під час додаткових заходів спрямованих на упередження щодо розповсюдження COVID-19, в аеропортах призначення можуть діяти обмеження щодо видачі колясок під бортом літака. Дитячі коляски видаються разом з зареєстрованим багажем у терміналі.

В іншому разі, в тому числі у випадку перевезення дитини віком старше 2-х років, за дитячу коляску/прогулянковий дитячий візок стягується плата як за понаднормовий багаж, якщо його вага перевищує безкоштовну норму перевезення багажу, яка вказана в квитку маленького пасажира.

Діти, що подорожують без супроводу дорослих

Діти віком від 5 до 16 років мають можливість подорожувати міжнародними рейсами нашої авіакомпанії без супроводу дорослих пасажирів за умови оформлення спеціальної послуги супроводження.

Діти, що подорожують без супроводу, приймаються до перевезення авіакомпанією після заповнення батьками або опікунами заяви на перевезення несупроводжуваної дитини (дітей) і нотаріального дозволи обох батьків (опікунів) на перевезення несупроводжуваної дитини та оплати послуги. На міжнародних рейсах до інших країн, додатково до вартості дорослого квитка, необхідно сплатити 80 USD за послугу супроводження (ціна вказана для подорожі в одну сторону). Ця послуга надається на всьому маршруті слідування – в аеропортах вильоту, транзиту та прибуття.

Несупроводжувані діти допускаються до перевезення при наявності попереднього бронювання зі статусом «ОК» та за згодою авіакомпанії. Запит на таке перевезення повинен бути направлений та підтверджений авіакомпанією не менш ніж за 4 дні до вильоту. При бронюванні обирається прямий маршрут, по можливості, політ повинен здійснюватися в денний час.

При оформленні послуги супроводження слід повідомляти дані паспорта (проїзного документу дитини) та обов'язково вказувати громадянство дитини.

Оформлення послуги супроводження є обов'язковим.

Для оформлення даної послуги в аеропорту вильоту перед початком реєстрації Вам необхідно заповнити спеціальну супроводжувальну відомість, котру Вам наддасть представник авіакомпанії. Далі співробітник нашої авіакомпанії проведе Вашу дитину на борт, де наші бортпровідники будуть піклуватися про неї на протязі всього польоту.

Будь ласка, не залишайте аеропорт до моменту відправлення рейсу!

Після прибуття рейсу в аеропорт призначення наш наземний персонал буде супроводжувати Вашу дитину під час всіх процедур прибуття до моменту передачі зустрічаючим особам. Авіакомпанія передає дитину тільки особі, яка вказана в супроводжувальній відомості. Вказаний у заявці зустрічаючий повинен мати при собі документ, який засвідчує особу. Якщо з якоїсь причини дана особа не зустріне Вашу дитину, авіакомпанія буде змушена відправити дитину назад до аеропорту вильоту. Всі пов'язані з цим витрати повинні будуть сплатити батьки (опікуни) дитини.