Важлива інформація щодо обмежень та скасувань рейсів, пов'язаних з епідеміологічною ситуацією

Особливості щодо багажу

ЩО МОЖНА ЗДАВАТИ В БАГАЖ?

Дозволено провозити в багажі (але забороняється брати до салону літака)

При відсутності заборони країни з території якої, на територію якої або через територію якої буде здійснюватися перевезення, дозволяється перевезення в обмеженій кількості як зареєстрованого багажу таких предметів:

· мисливські ножі, арбалети, рушниці для підводного полювання, спортивний інвентар, робочі інструменти, шприци, велосипеди, предмети що реально імітують зброю, інші предмети, які звичайно не провозяться пасажирами (велосипедні ланцюги, кийки та т.п.);

· господарсько-побутові ножі (ножиці), металеві столові прилади, колючі та ріжучі предмети; манікюрні приналежності;

· нерадіоактивні лікарські засоби (медичні препарати, що вироблені на спиртовій основі) або туалетні засоби (лак для волосся,парфумерія), призначені для використання в спортивних або побутових цілях (вони повинні бути забезпечені захисними ковпачками): обмеження за об'ємом флакона – не більше 500 мл або 0,5 кг, при цьому на одного пасажира – не більше 2 л (2 кг).

· аерозолі, що складаються з незаймистих і нетоксичних речовин і використовуються в побутових та спортивних цілях;

· міцні алкогольні напої (від 24 % до 70 % об.) у пляшках ємністю не більше 5 л на одного пасажира при максимальному об’ємі одинарної упаковки не більше 5 літрів.

Авіакомпанія не рекомендує пасажиру включати в зареєстрований багаж наступні речі: ламкі, крихкі речі та речі, які б'ються або швидко псуються, гроші, ключі, коштовності, електронне обладнання (комп’ютерна техніка, носії інформації), фото- та відеотехніку, вироби з дорогоцінних металів і срібла, технічну документацію, ділові документи, цінні папери, цінні речі, медикаменти, медичну документацію, документи, що посвідчують особу, унікальні чи незамінні речі, інші цінні предмети.

З 01 квітня 2016 року - заборонено перевозити у зареєстрованому багажі - лаптопи -ноутбуки та подібну апаратуру (годинники, калькулятори, мобільні телефони, відеокамери й таке інше) з літієво-іонними або літієво-металевими акумуляторами(батареями).

Також адміністрація аеропорту має право приймати рішення про введення додаткових заходів щодо забезпечення авіаційної безпеки та забороняти перевезення штопорів, голок для підшкірних ін'єкцій (якщо не буде надано медичне обґрунтування), в'язальних спиць, ножиць; складаних (без фіксатора) дорожніх, кишенькових ножів із довжиною леза менше 60 мм. Всі колючі та ріжучі предмети і їм подібні при огляді ручної поклажі та при особистому огляді пасажира вилучаються з міркувань безпеки. Авіакомпанія не несе відповідальність та не відшкодовує пасажирам збиток за ушкодження або втрату таких предметів.
 

ЩО МОЖНА ВЗЯТИ В САЛОН ЛІТАКА?

Ручна поклажа –незареєстрований багаж – це багаж пасажира, який під час перевезення перебуває за згодою Авіакомпанії в салоні літака під контролем самого пасажира та під його відповідальністю. Вага ручної поклажі для пасажирів на рейсах Авіакомпанії становить 7 кг . Максимальні розміри ручної поклажі мають становити 55х40х20 см. Ручна поклажа повинна становити одне місце.

Крім тих предметів, які пасажири мають право взяти до салону літака, понад норми дозволеної до провезення ручної поклажі можна взяти:

- мобільні телефони та планшети, електронні книжки, лептопи/ноутбуки, фото- і відеокамери, портативні музичні та відеоплеєри, електробритви. У випадку, якщо розмір лептопа перевищує дозволені Авіакомпанією розміри ручної поклажі, перед подорожжю проконсультуйтеся з авіакомпанією щодо правил перевезення такої техніки.

- радіоізотопні стимулятори серцевого м’язу або інші пристрої з живлення від літієвих батарей, імплантовані в тіло людини або радіоактивні фармацевтичні препарати, які мітяться у тілі людини, як наслідок лікування – перевозиться - при собі;

- сірники або запальничка без запасного блоку, яка працює не на скрапленому газі для особистого використанні – перевозиться - при собі;

Примітка: Заправні балони для запальничок та пристрої для дозаправки запальничок не дозволено для перевезення в якості особистих речей, в зареєстрованому багажі або в ручній поклажі.

«Саперні (термо)» сірники, запальнички типу «Blue flame» або «Cigar» заборонені для перевезення.
 

Окремо поговоримо про правила перевезення в ручній поклажі різних видів рідини, гелів та аерозолів, що відносяться до безпечних речовин:

· заборонено брати із собою до салону літака рідину в упаковках місткістю понад 100 мл; навіть якщо контейнер заповнений частково, до перевезення в салоні його не допустять;

· також забороняється заносити до повітряного судна в ручній поклажі будь-які рідини, суспензії, креми, пасти ємністю більше ніж 100 мл (грамів) в одному флаконі (тюбику). Загальний об’эм зазначених речовин у ручній поклажі, упакованих в тару эмністю до 100 мл (грамів), не повинен перевищувати 1 л (кг) на одного пасажира;

· дозволяється провозити один прозорий пластиковий пакет об'ємом не більше 1 л на пасажира, в якому упаковані пляшки місткістю не більше 100 мл кожна. Ємності повинні вільно розміщуватися в ручній поклажі, що має бути повністю закрита. При проходженні огляду пластикові ємності повинні бути вийняті з ручної поклажі та пропущені через рентгенівські промені окремо.

Винятками є: дитяче харчування і медикаменти (наприклад: для астматиків або діабетиків), які є необхідними для використання пасажирам під час польоту. На реєстрації необхідно надати медичну довідку, яка підтверджує необхідність наявності даних рідин в ручній поклажі.

Умови перевезення електронних приладів і акумуляторів до них

Міжнародна організація цивільної авіації – ІСАО, ухвалила рішення заборонити літій-іонні акумулятори для перевезення в літаках у зареєстрованому багажу пасажирів. Заборона набуде чинності з 1 квітня 2016-го року і буде зберігатися доти, поки не буде розроблений новий стандарт вогнезахисного корпусу для батареї (акумуляторів). Заборона є обов'язковою для всіх держав-членів ІСАО.

Літієві батарейки та акумулятори є потенційно небезпечними,коли перевозяться без спеціальних запобіжних заходів. Основнийризик - що акумулятори літій-іонного типу є пожежонебезпечними.

Умови перевезення електронних приладів і акумуляторів до них варіюється в залежності від наступних параметрів:

- кількість виробленої енергії в ват/годинах (ВТ-ч) для літій-іонних, літій-полімерних, літій-залізо-фосфатних акумуляторів і т.п.

-кількості в грамах(г) літію, що міститься в батарейках з металевим літієм з літієвого сплаву і т.п.

Портативні електронні пристрої (неповний список)

Потужність (ВТ-ч) / кількість (г)

Конфігурація

Ручна поклажа

Зареєстрований багаж

Портативні електронні пристрої з літієво-металевими або літієво-іонними елементами живлення чи батареями, включаючи медичні пристрої, такі як портативні концентратори кисню (РОС) та побутову техніку таку як: годинники, калькулятори, камери, відеокамери, мобільні телефони, портативні комп’ютери, планшети та портативні блоки живлення та інше, що перевозяться пасажирами або членами екіпажу для особистого використання.

Батареї не повинні бути більшими ≤ 2 г для літієвих металевих батарей

та ≤ 100 Wh (Вт-ч)для літієвих іонних батарей.

Акумулятори (батареї) що знаходяться в серединіобладнання

ТАК

НІ

запасні / не упаковані літієво-металеві або літієво-іонні елементи живлення чи батареї(зокрема зовнішні зарядні пристроїPower Blank)*

ТАК

обмежена кількість дляособистогокористування

НІ

Літієві іонні батареї для портативних електронних пристроїв (включаючи медичні: зовнішні автоматичні дефібрилятори , (DEA), аерозольні інгалятори, апарати штучної вентиляції легенів зпідтриманням постійного позитивного тиску (CPAP), відеокамери, дрони, портатевні електроінструменти.

потужністю від>100 Wh (Вт-ч) до

≤ 160 Wh (ВТ-ч)

Тільки для портативних медичних пристроїв можуть використовуватися літієві металеві батареї з кількістю літію від >2 г до ≤8 г.

Акумулятори (батареї) що знаходяться всерединіобладнання

Тільки при отриманні дозволу Авіакомпанії

ТАК

НІ

запасні / не упаковані літієво-металеві або літієво-іонні елементи живлення чи батареї(зокрема зовнішні зарядні пристроїPower Blank)*

Тільки при отримані дозволу Авіакомпанії

ТАК

Максимум 2 додаткові батареї можна перевозити в ручній поклажіпасажира

НІ

Засоби пересування: Інвалідні візки або інші самохідні пристрої з проливними або літієвими акумуляторами, самохідні пристрої з літієво-іонними акумуляторами.

літієво-іонні акумулятори повинні бути зняті та перевозитися у пасажирському салоні.

 

Тільки при отримані дозволу Авіакомпанії

ТАК

НІ

*Клеми додаткових запасних (змінних) акумуляторів або батарей для електронних пристроїв, що перевозяться в ручній поклажі, повинні бути індивідуальнозахищені від виникнення короткого замикання.

Заборонено перевозити у зареєстрованому багажі ЛАПТОПИ-НОУТБУКИ та подібну апаратуру (годинники, калькулятори,мобільні телефони, відеокамери й таке інше) з літієво-іонними акумуляторами.

Усі запасні / не упаковані літієво-металеві або літієво-іонні елементи живлення чи батареї для таких електронних пристроїв повинні перевозитися лише в якості ручної поклажі. Такі батареї повинні бути індивідуально захищені, щоби запобігти короткому замиканню.
 

Літієві батареї: Безпечне обладнання з літієвими акумуляторами

Літієві батареї: Портативні електронні пристрої з літієво-металевими або літієво-іонними елементами живлення чи батареями, включаючи медичні пристрої, такі як портативні концентратори кисню (РОС) та побутову техніку таку як: годинники, калькулятори, камери, відеокамери, мобільні телефони, портативні комп’ютери, планшети та портативні блоки живлення та інше, що перевозяться пасажирами або членами екіпажу для особистого використання. Батареї не повинні бути більшими 2 г для літієвих металевих батарей та 100 Wh для літієвих іонних батарей.

Літієві батареї, запасні / не упаковані, питома потужність котрих від 100 Вт до 160 Вт для портативних електронних пристроїв та Портативні медичні пристрої зі вмістом літію 2г, але не більше 8г на один пристрій. Максимум 2 додаткові батареї можна перевозити в ручній поклажі Кожна з таких батарей має бути захищена від виникнення короткого замикання.

Електронні пристрої, які містять літієві батареї. Літієві іонні батареї для портативних електронних пристроїв (включаючи медичні), потужністю від 100 Wh до 160 Wh. Тільки для портативних медичних пристроїв можуть використовуватися літієві металеві батареї з кількістю літію від 2 г до 8 г.

Засоби пересування – самохідні пристрої з літієво-іонними акумуляторами (складані), літієво-іонні акумулятори повинні бути зняті та перевозитися у пасажирському салоні.

Небезпечні предмети та речовини, заборонені для перевезення авіатранспортом

http://www.flyuia.com/assets/images/8.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/1.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/2.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/6.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/3.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/5.jpg

http://www.flyuia.com/assets/images/7.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/4.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/9.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/10.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/11.jpg

РТУТНІ БАРОМЕТРИ / ТЕРМОМЕТРИ заборонені для перевезення згідно з постановою Кабінету Міністрів України №723 від 12.05.2007.

•ЇДКІ МАТЕРІАЛИ: кислоти, лужні елементи живлення.

•ЛЕГКОЗАЙМИСТІ РЕЧОВИНИ: бензинові запальнички та підігрівачі, фарби, сірники та «бенгальські вогні».

•ОКИСЛЮЮЧІ МАТЕРІАЛИ та ОРГАНІЧНІ КИСЛОТИ

•РАДІОАКТИВНІ МАТЕРІАЛИ

•ІНФЕКЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ: бактерії, живі віруси.

•МАГНЕТИЗОВАНІ МАТЕРІАЛИ

•СТИСНУТІ ГАЗИ: глибоко охолодженні горючі, негорючі, отруйні, бутан, кисень, пропан, балони для аквалангів.

•АЕРОЗОЛІ

•ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ РЕЧОВИНИ: феєрверки, петарди, сигнальні ракети, патрони.

•ОТРУЙНІ РЕЧОВИНИ: інсектициди, гербіциди, миш'як, ціаніди.

•ТОКСИЧНІ РЕЧОВИНИ: відбілювачі, перекиси.
 

Таблиця 2. Вимоги до небезпечних вантажів, що перевозяться пасажирами або членами екіпажу

Вимоги до небезпечних вантажів, що перевозяться пасажирами або членами екіпажу

Небезпечні вантажі не повинні перевозитися пасажирами і членами екіпажу в якості зареєстрованого багажу або ручної поклажі, за винятком випадків, наведених нижче.

Небезпечні вантажі, дозволені до перевезення у ручній поклажі, також дозволені до перевезення «при собі», якщо не вказано інше.

*Текст у таблиці надано на російській та англійський мовах у відповідності до офіційно опублікованого видання "Правила перевезень небезпечних вантажів» IATA вид. 62.

Командир воздушного судна должен быть уведомлен о расположении

Разрешено в ручной клади

 

Разрешено в зарегистрированном багаже

 

 

Требуется разрешение эксплуатанта (-ов)

 

 

 

Багаж со встроенными литиевыми батареями, несъёмные батареи, в которых количество металлического лития превышает 0.3 г или энергоёмкость которых более 2,7 Втч.

ЗАПРЕЩЕНО

Багаж со встроенными литиевыми батареями

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

– несъёмные батареи. Батареи должны содержать не более 0.3 г металлического лития либо энергоёмкость литий- ионных батарей должна быть не более 2,7 Втч;

– съёмные батареи. Батареи должны быть извлечены, если багаж перевозится в качестве регистрируемого. Снятые батареи должны перевозиться в салоне воздушного судна.

 

 

 

 

Баллоны с невоспламеняющимся нетоксичным газом для приведения в действие искусственных конечностей. Кроме того запасные баллоны аналогичных размеров, если это необходимо для обеспечения необходимых запасов на время всего путешествия.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Баллоны с газообразным кислородом или воздухом, необходимые для медицинских целей. Масса брутто каждого баллона не должна превышать 5 кг.

Примечание: Устройства, содержащие жидкий кислород, перевозить запрещено.

ДА

ДА

ДА

ДА

Батареи запасные, включая литиевые батареи, непроливающиеся батареи, никель-металгидридные батареи и сухие батареи (см. 2.3.5.8) для портативных электронных устройств, разрешенных для перевозки только в ручной клади. Изделия, называемые внешними аккумуляторами, рассматриваются как запасные батареи. Данные батареи должны быть защищены отдельно таким образом, чтобы исключалась возможность короткого замыкания.

Литий-металлические батареи: содержание металла лития не должно превышать 2 г (см. 2.3.5.8.4).

Литий-ионные батареи: удельная мощность в ватт-часах не должна превышать 100 Вт/ч (см. 2.3.5.8.4).

На одно лицо может приходиться максимум 20 запасных батарей.

*Эксплуатант может дать разрешение на перевозку более 20 батарей.

Непроливающиеся батареи: напряжением не более 12 вольт и ёмкостью не более 100 ватт-час. Допускается максимум две запасных батареи на каждого человека (см. 2.3.5.8.5).

НЕТ*

НЕТ

ДА

НЕТ

Батареи литиевые, запасные, удельная мощность которых в ватт-часах превышает 100 Втч, но не превышает 160 Втч, для портативных электронных устройств и портативных медицинских электронных устройств- (PMED), или с содержанием металла лития более 2 г, но не более 8 г для PMED. К перевозке допускается максимум две запасные батареи только в ручной клади. Данные батареи должны быть индивидуально защищены, чтобы предотвратить короткое замыкание.

ДА

НЕТ

ДА

НЕТ

Батареи литиевые: Портативные электронные устройства, содержащие литий-металлические или литий-ионных элементы или батареи, включая медицинские устройства, такие как портативные кислородные концентраторы (portable oxygen concentrators – POC) и бытовая электронная техника, такая как камеры, сотовые телефоны, ноутбуки и планшеты, в том случае, когда они перевозятся пассажирами или экипажем для личного использования. (см. п. 2.3.5.8). Содержание металла лития в литий-металлических батареях не должно превышать 2 г, а удельная мощность литий-ионных батарей в ватт-часах не должна превышать 100 Втч. Устройства, перевозимые в зарегистрированном багаже, должны быть полностью выключены и защищены от повреждения. На одно лицо может приходиться максимум 15 портативных электронных устройств.
*Эксплуатант может дать разрешение на перевозку более 15 портативных электронных устройств.

НЕТ*

ДА

ДА

НЕТ

Батареи литиевые, запасные, включая внешние аккумуляторы, см. Батареи, запасные

 

 

 

 

Батареи литиевые: Оборудование для обеспечения безопасности, содержащее литиевые батареи (см. п. 2.3.2.6)

ДА

ДА

НЕТ

НЕТ

Боеприпасы, надежно упакованные (относящиеся к подклассу 1.4S, только ООН 0012 или ООН 0014), в количестве, не превышающем массу брутто 5 кг на одно лицо для личных целей. Нормы провоза груза для нескольких лиц нельзя объединить в одно или несколько грузовых мест.

ДА

ДА

НЕТ

НЕТ

Двигатели внутреннего сгорания или двигатели с топливными элементами должны соответствовать критериям специального положения A70 (см. 2.3.5.12).

НЕТ

ДА

НЕТ

НЕТ

Картриджи (баллончики) с невоспламеняющимся газом, небольшие, содержащие углерода диоксид или другие подобные газы подкласса 2.2. Не более двух (2) небольших картриджей, встроенных в самонадувающиеся персональные спасательные устройства, предназначенные для ношения человеком, такие как спасательный жилет. Не более двух (2) устройств на пассажира и не более двух (2) запасных небольших картриджей на устройство, не более четырех (4) картриджей объемом до 50 мл для других устройств (см. п. 2.3.4.2).

ДА

ДА

ДА

НЕТ

Кресла-каталки/другие подвижные средства, приводимые в действие непроливающимися жидкостными батареями, никель-металлгидридными батареями или сухими батареями (см. п. 2.3.2.2).

ДА

ДА

НЕТ

ДА

Кресла-каталки или другие подвижные средства, приводимые в действия батареями проливающегося типа (см. подробно в пп. 2.3.2.3 и 2.3.2.4).

ДА

ДА

НЕТ

ДА

Кресла-каталки или иные подобные подвижные средства, приводимые в действие литий-ионными батареями, конструкция которых специально предусматривает извлечение батареи. Батарея должно перевозиться в салоне воздушного судна (см. подробно в п. 2.3.2.4.3. (b) 2)

ДА

НЕТ

ДА

ДА

Лекарства нерадиоактивные или туалетные принадлежности (включая аэрозоли), такие как спреи для волос, духи, одеколоны и спиртосодержащие лекарства и Аэрозоли невоспламеняющиеся, нетоксичные подкласса 2.2, без дополнительной опасности для использования в спортивных или бытовых целях и
Общее количество нетто нерадиоактивных лекарств или туалетных принадлежностей и невоспламеняющихся, нетоксичных (подкласс 2.2) аэрозолей не должно превышать 2 кг или 2 л, а общее количество нетто каждого отдельного изделия не должно превышать 0,5 кг или 0,5 л. Выпускные клапаны аэрозольных баллончиков должны быть защищены колпачком или другим надлежащим средством с целью предотвратить самопроизвольный выпуск содержимого.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Напитки спиртные в таре, предназначенной для розничной торговли, с содержанием более 24%, но не более 70% спирта по объему в емкостях вместимостью не более 5 л, причем общее количество нетто таких напитков на одно лицо составляет 5 л.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Образцы неинфицированные, упакованные в небольшое количество легковоспламеняющейся жидкости, которые соответсвуют критериям специального положения A180 (см. 2.3.5.11).

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Пермеаметры, используемые для калибровки приборов контроля качества воздуха должны соответствовать специальному положению А41 (см. п. 2.3.5.13).

НЕТ

ДА

НЕТ

НЕТ

Портативные электронные устройства, содержащее непроливаемые батареи, батареи должны соответствовать требованиям специального положения A67 и напряжение каждой батареи не должно превышать 12 вольт, а удельная мощность в ватт-часах не должна превышать 100 ватт/часов. Максимально могут перевозиться две непроливающиеся запасные батареи (см. 2.3.5.11).

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Приборы контроля отравляющих веществ, при перевозке сотрудниками Организации по запрету химического оружия (ОЗХО) во время официальных поездок (см. п. 2.3.4.4).

ДА

ДА

ДА

НЕТ

Рюкзак со спасательным снаряжением, один (1) рюкзак со спасательным снаряжением на человека, содержащий баллоны со сжатым газом подкласса 2.2, может быть оборудован пиротехническим спусковым механизмом, содержащим не более 200 мг взрывчатого вещества подкласса 1.4S. Рюкзак должен быть упакован таким образом, чтобы спусковой механизм не мог быть случайно приведен в действие. Воздушные мешки, находящиеся в рюкзаке, должны быть снабжены клапанами сброса давления.

ДА

ДА

ДА

НЕТ

Системы топливных элементов, содержащих топливо, используемые для питания переносных электронных устройств (например, фотокамеры, сотовые телефоны, ноутбуки), см. подробно в п. 2.3.5.9.

НЕТ

НЕТ

ДА

НЕТ

Кассеты топливных элементов, запасные, используемые для питания переносных электронных устройств, см п. 2.3.5.9 для подробной информации.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Спички безопасные (одна небольшая упаковка) или небольшая зажигалка для сигарет, не содержащая неабсорбированного жидкого топлива, за исключением сжиженного газа, предназначенные для индивидуального пользования и перевозимые отдельным лицом при себе. Не разрешается перевозка топлива для зажигалок и дозаправочных элементов ни при себе, ни в зарегистрированном багаже или ручной клади.

Примечание: Перевозка «термоспичек», зажигалок «с синим пламенем» или «сигарных» либо зажигалок, работающих на литиевых батареях, не оснащенных защитными крышками или средствами предотвращения случайного приведения в дейсвтие, не разрешается ни при себе, ни в зарегистрированном багаже или ручной клади (см. п. 2.3.5.8.4(e)).

НЕТ

«ПРИ СЕБЕ»

НЕТ

Стимуляторы сердечной мышцы (кардиостимуляторы) или другие устройства на радиоактивных изотопах, включая устройства с питанием от литиевых батарей, имплантированные в тело человека или установленные на внешней стороне.

НЕТ

«ПРИ СЕБЕ»

НЕТ

Средства самообороны, такие как газовые баллончики, перцовые спреи, и т.д., содержащие раздражающее или выводящее из строя вещество, запрещено перевозить как при себе, так и в багаже и ручной клади.

ЗАПРЕЩЕНО

Средства электрошоковые (например, злектрошоковые картриджи), содержащие такие опасные грузы, как взрывчатые вещества, сжатые газы, литиевые батареи, и т.д. запрещено перевозить и в ручной клади, и в зарегистрированном багаже, и при себе.

ЗАПРЕЩЕНО

Термометр медицинский или клинический, содержащий ртуть, один (1) на человека, для личного использования, если он находится в защитном футляре.

НЕТ

ДА

НЕТ

НЕТ

Термометр или барометр, ртутные, перевозимые представителем правительственного бюро погоды или аналогичного официального органа (см. подробно в п. 2.3.3.1).

ДА

НЕТ

ДА

ДА

Туристические плитки и топливные канистры для туристических плиток, содержащие легковоспламеняющееся жидкое топливо, при условии, что топливные резервуары туристических плиток и/или топливные канистры были полностью осушены (см. подробно в п. 2.3.2.5).

ДА

ДА

НЕТ

НЕТ

Углерода диоксид твердый (сухой лед), в количестве не более 2,5 кг на человека при использовании его для охлаждения перевозимых в регистрируемом багаже или ручной клади скоропортящихся продуктов, на которые не распространяются настоящие Правила, при условии, что багажное (грузовое) место допускает выход газообразного диоксида углерода. На багажное место должна наноситься маркировка «сухой лед» (dry ice) или «углерода диоксид твердый» (carbon dioxide, solid), а также значение массы нетто сухого льда или отметка о том, что масса нетто составляет 2,5 кг или меньше.

ДА

ДА

ДА

НЕТ

Упаковки изолированные, содержащие охлажденный жидкий азот (dry shipper) полностью абсорбированный пористым материалом, содержащие только неопасные грузы.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Устройства обеспечения безопасности, такие как атташе-кейсы, ящики и сумки для хранения наличности и т. д., содержащие опасные грузы, например, литиевые батареи и/или пиротехнические вещества, исключая изделия, разрешенные согласно пп. 2.3.2.6, полностью запрещены. См. введение к подразделу 4.2, Перечень опасных грузов.

ЗАПРЕЩЕНО

Устройства электронные, работающие от литиевых батарей. Литий-ионные батареи для портативных (включая медицинские) электронных устройств, с удельной мощностью превышающую 100 ватт/часов, но не свыше 160 ватт/часов. Только для портативных медицинских электронных устройств, литий-металлические батареи с содержанием металлического лития свыше 2 г, но не более 8 г. Устройства, перевозимые в зарегистрированном багаже, должны быть полностью выключены и защищены от повреждения.

ДА

ДА

ДА

НЕТ

Щипцы для завивки волос, содержащие углеводородный газ, не более одних (1) щипцов на одного пассажира или члена экипажа при условии, что нагревательный элемент имеет надежный защитный колпак. Данные щипцы не должны использоваться на борту воздушного судна. Газовые дозаправочные элементы для таких щипцов не разрешается перевозить ни в зарегистрированном багаже ни в ручной клади.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Элементы, выделяющие тепло, например, подводные фонари высокой интенсивности и паяльники (см. подробно в п. 2.3.4.6).

ДА

ДА

ДА

НЕТ

Электронные сигареты (включая электронные сигары, трубки, другие испарители для личного пользования), содержащие батареи, которые должны быть защищены для предотвращения случайной активации (см. 2.3.5.8.2).

НЕТ

НЕТ

ДА

НЕТ

Примітка: Положення Таблиці можуть бути обмежені розбіжностями в практиці держав або експлуатантів. Пасажири повинні уточнювати діючі правила у авіакомпанії.

 

Provisions for Dangerous Goods Carried by Passengers or Crew

Dangerous goods must not be carried in or as passengers or crew, checked or carry-on baggage, except as otherwise provided below.

Dangerous goods permitted in carry-on baggage are also permitted “on one's person”, except where otherwise specified

The pilot-in-command must be informed of the location

Permitted in or as carry-on baggage

 

Permitted in or as checked baggage

 

 

The approval of the operator is required

 

 

 

Alcoholic beverages, when in retail packagings, containing more than 24% but not more than 70% alcohol by volume, in receptacles not exceeding 5 L, with a total net quantity per person of 5 L.

NO

YES

YES

NO

Ammunition, securely packaged (in Div. 1.4S, UN 0012 or UN 0014 only), in quantities not exceeding

5 kg gross weight per person for that person's own use. Allowances for more than one person must not be combined into one or more packages.

YES

YES

NO

NO

Avalanche rescue backpack, one (1) per person, containing cartridges of compressed gas in Div. 2.2.

May also be equipped with a pyrotechnic trigger mechanism containing no more than 200 mg net of Div. 1.4S. The backpack must be packed in such a manner that it cannot be accidentally activated. The airbags within the backpacks must be fitted with pressure relief valves.

YES

YES

YES

NO

 

Baggage with installed lithium batteries non-removable batteries exceeding–0.3 g lithium metal or 2.7 Wh.

FORBIDDEN

Baggage with installed lithium batteries:

– non-removable batteries. Batteries must contain no more than 0.3 g lithium metal or for lithium ion must not exceed 2.7 Wh;

– removable batteries. Batteries must be removed if baggage is to be checked in. Removed batteries must be carried in the cabin.

NO

YES

YES

NO

Batteries, spare/loose, including lithium batteries, non-spillable batteries, nickel-metal hydride batteries

and dry batteries (see 2.3.5.8) for portable electronic devices must be carried in carry-on baggage only.

Articles which have the primary purpose as a power source, e.g. power banks are considered as spare batteries. These batteries must be individually protected to prevent short circuits.

Lithium metal batteries: the lithium metal content must not exceed 2 g (see 2.3.5.8.4).

Lithium ion batteries: the Watt-hour rating must not exceed 100 Wh (see 2.3.5.8.4).

Each person is limited to a maximum of 20 spare batteries.

*The operator may approve the carriage of more than 20 batteries.

Non-spillable batteries: must be 12 V or less and 100 Wh or less. Each person is limited to a maximum of 2 spare batteries (see 2.3.5.8.5)

NO*

NO

YES

NO

Camping stoves and fuel containers that have contained a flammable liquid fuel, with empty fuel tank and/or fuel container (see 2.3.2.5 for details).

YES

YES

NO

NO

Chemical Agent Monitoring Equipment, when carried by staff members of the Organization for the Prohibition of Chemical Weapons on official travel (see 2.3.4.4).

YES

YES

YES

NO

Disabling devices such as mace, pepper spray, etc. containing an irritant or incapacitating substance are forbidden on the person, in checked and carry-on baggage.

FORBIDDEN

Dry ice (carbon dioxide, solid), in quantities not exceeding 2.5 kg per person when used to pack perishables not subject to these Regulations in checked or carry-on baggage, provided the baggage

(package) permits the release of carbon dioxide gas. Checked baggage must be marked “dry ice” or “carbon dioxide, solid” and with the net weight of dry ice or an indication that there is 2.5 kg or less dry ice.

YES

YES

YES

NO

e-cigarettes (including e-cigars, e-pipes, other personal vaporizers) containing batteries must be individually protected to prevent accidental activation (see 2.3.5.8.2).

NO

NO

YES

NO

Electro shock weapons (e.g. Tasers) containing dangerous goods such as explosives, compressed gases, lithium batteries, etc. are forbidden in carry-on baggage or checked baggage or on the person.

FORBIDDEN

Fuel cells containing fuel, powering portable electronic devices (e.g. cameras, cellular phones, laptop computers and camcorders), see 2.3.5.9 for details.

NO

NO

YES

NO

Fuel cell cartridges, spare for portable electronic devices, see 2.3.5.9 for details.

NO

YES

YES

NO

Gas cartridges, small, non-flammable containing carbon dioxide or other suitable gas in Division 2.2. Up to two (2) small cartridges fitted into a self-inflating personal safety device, intended to be worn by a person, such as a life jacket or vest. Not more than two (2) devices per passenger and up to two (2) spare small cartridges per device, not more than four (4) cartridges up to 50 mL water capacity for other devices (see 2.3.4.2).

YES

YES

YES

NO

Gas cylinders, non-flammable, non-toxic worn for the operation of mechanical limbs. Also, spare cylinders of a similar size if required to ensure an adequate supply for the duration of the journey.

NO

YES

YES

NO

Hair curlers containing hydrocarbon gas, up to one (1) per passenger or crew-member, provided that the safety cover is securely fitted over the heating element. These hair curlers must not be used on board the aircraft at any time. Gas refills for such curlers are not permitted in checked or carry-on baggage.

NO

YES

YES

NO

Heat producing articles such as underwater torches (diving lamps) and soldering irons (See 2.3.4.6 for details).

YES

YES

YES

NO

Insulated packaging’s containing refrigerated liquid nitrogen (dry shipper), fully absorbed in a porous material containing only non-dangerous goods.

NO

YES

YES

NO

Internal combustion or fuel cell engines, must meet A70 (see 2.3.5.12 for details).

NO

YES

NO

NO

Lithium Batteries: Portable electronic devices (PED) containing lithium metal or lithium ion cells or batteries, including medical devices such as portable oxygen concentrators (POC) and consumer electronics such as cameras, mobile phones, laptops and tablets (see 2.3.5.8). For lithium metal batteries the lithium metal content must not exceed 2 g and for lithium ion batteries the Watt-hour rating must not exceed 100 Wh. Devices in checked baggage must be completely switched off and must be protected from damage. Each person is limited to a maximum of 15 PED.

*The operator may approve the carriage of more than 15 PED.

NO*

YES

YES

NO

Lithium batteries, spare/loose, including power banks, see Batteries, spare/loose

 

 

 

 

Lithium battery-powered electronic devices. Lithium ion batteries for portable (including medical) electronic devices, a Wh rating exceeding 100 Wh but not exceeding 160 Wh. For portable medical electronic devices only, lithium metal batteries with a lithium metal content exceeding 2 g but not exceeding 8 g. Devices in checked baggage must be completely switched off and must be protected from damage.

YES

YES

YES

NO

Lithium batteries, spare/loose with a Watt-hour rating exceeding 100 Wh but not exceeding 160 Wh for consumer electronic devices and PMED or with a lithium metal content exceeding 2 g but not exceeding 8g for PMED only. Maximum of two spare batteries in carry-on baggage only. These batteries must be individually protected to prevent short circuits.

YES

NO

YES

NO

Matches, safety (one small packet) or a small cigarette lighter that does not contain unabsorbed liquid fuel, other than liquefied gas, intended for use by an individual when carried on the person. Lighter fuel and lighter refills are not permitted on one's person or in checked or carry-on baggage.

Note: “Strike anywhere” matches, “Blue flame” or “Cigar” lighters or lighters powered by a lithium battery without a safety cap or means of protection against unintentional activation are forbidden (see 2.3.5.8.4(e)).

NO

ON ONE’S
PERSON

NO

Mobility Aids: Battery-powered wheelchairs or other similar mobility devices with non-spillable wet batteries, nickel-metal hydride batteries or dry batteries, (see 2.3.2.2).

YES

YES

NO

YES

Mobility Aids: Battery-powered wheelchairs or other similar mobility devices with spillable batteries or with lithium ion batteries (see 2.3.2.3 and 2.3.2.4 for details).

YES

YES

NO

YES

Mobility Aids: Battery-powered wheelchairs or other similar mobility devices with spillable batteries or with lithium ion batteries (see 2.3.2.3 and 2.3.2.4 for details).

YES

NO

YES

YES

Non-radioactive medicinal or toiletry articles (including aerosols) such as hair sprays, perfumes, colognes and medicines containing alcohol; and Non-flammable, non-toxic (Division 2.2) aerosols, with no subsidiary hazard, for sporting or home use.

The total net quantity of non-radioactive medicinal or toiletry articles and non-flammable, non-toxic (Division 2.2) aerosols must not exceed 2 kg or 2 L and the net quantity of each single article must not exceed 0.5 kg or 0.5 L. Release valves on aerosols must be protected by a cap or other suitable means to prevent inadvertent release of the contents.

NO

YES

YES

NO

Oxygen or air, gaseous, cylinders required for medical use. The cylinder must not exceed 5 kg gross weight.

Note: Liquid oxygen systems are forbidden for transport.

YES

YES

YES

YES

Permeation devices, must meet A41 (see 2.3.5.13 for details).

NO

YES

NO

NO

Radioisotopic cardiac pacemakers or other devices, including those powered by lithium batteries, implanted into a person or fitted externally.

NO

ON ONE’S
PERSON

NO

Security-type equipment (see 2.3.2.6 for details).

YES

YES

NO

NO

Security-type attaché cases, cash boxes, cash bags, etc. incorporating dangerous goods, such as lithium batteries and/or pyrotechnic material, except as provided in 2.3.2.6 are totally forbidden. See entry in 4.2–List of Dangerous Goods.

FORBIDDEN

Specimens, non-infectious packed with small quantities of flammable liquid, must meet A180 (see 2.3.5.11 for details).

NO

YES

YES

NO

Thermometer, medical or clinical, which contains mercury, one (1) per person for personal use, when in its protective case.

NO

YES

NO

NO

Thermometer or barometer, mercury filled carried by a representative of a government weather bureau or similar official agency (see 2.3.3.1 for details).

YES

NO

YES

YES

Note: The provisions of Table 2.3 may be limited by State or operator variations.

Passengers should check with their airline for the current provisions.