Важлива інформація щодо обмежень та скасувань рейсів, пов'язаних з епідеміологічною ситуацією

Особливості щодо багажу

ЩО МОЖНА ЗДАВАТИ В БАГАЖ?

 

Дозволено провозити в багажі (але забороняється брати до салону літака)

При відсутності заборони країни з території якої, на територію якої або через територію якої буде здійснюватися перевезення, дозволяється перевезення в обмеженій кількості як зареєстрованого багажу таких предметів:

·       мисливські ножі, арбалети, рушниці для підводного полювання, спортивний інвентар, робочі інструменти, шприци, велосипеди, предмети що реально імітують зброю, інші предмети, які звичайно не провозяться пасажирами (велосипедні ланцюги, кийки та т.п.);

·       господарсько-побутові ножі (ножиці), металеві столові прилади, колючі та ріжучі предмети; манікюрні приналежності;

·       нерадіоактивні лікарські засоби (медичні препарати, що вироблені на спиртовій основі) або туалетні засоби (лак для волосся,парфумерія), призначені для використання в спортивних або побутових цілях (вони повинні бути забезпечені захисними ковпачками): обмеження за об'ємом флакона – не більше 500 мл або 0,5 кг, при цьому на одного пасажира – не більше 2 л (2 кг).

·       аерозолі, що складаються з незаймистих і нетоксичних речовин і використовуються в побутових та спортивних цілях;

·       міцні алкогольні напої (від 24 % до 70 % об.) у пляшках ємністю не більше 5 л на одного пасажира при максимальному об’ємі одинарної упаковки не більше 5 літрів.

 

Авіакомпанія не рекомендує пасажиру включати в зареєстрований багаж наступні речі: ламкі, крихкі речі та речі, які б'ються або швидко псуються, гроші, ключі, коштовності, електронне обладнання (комп’ютерна техніка, носії інформації), фото- та відеотехніку, вироби з дорогоцінних металів і срібла, технічну документацію, ділові документи, цінні папери, цінні речі, медикаменти, медичну документацію, документи, що посвідчують особу, унікальні чи незамінні речі, інші цінні предмети.

 

З 01 квітня 2016 року - заборонено перевозити у зареєстрованому багажі - лаптопи -ноутбуки та подібну апаратуру (годинники, калькулятори, мобільні телефони, відеокамери й таке інше) з літієво-іонними або літієво-металевими акумуляторами(батареями).

 

Також адміністрація аеропорту має право приймати рішення про введення додаткових заходів щодо забезпечення авіаційної безпеки та забороняти перевезення штопорів, голок для підшкірних ін'єкцій (якщо не буде надано медичне обґрунтування), в'язальних спиць, ножиць; складаних (без фіксатора) дорожніх, кишенькових ножів із довжиною леза менше 60 мм. Всі колючі та ріжучі предмети і їм подібні при огляді ручної поклажі та при особистому огляді пасажира вилучаються з міркувань безпеки. Авіакомпанія не несе відповідальність та не відшкодовує пасажирам збиток за ушкодження або втрату таких предметів.

 

 

ЩО МОЖНА ВЗЯТИ В САЛОН ЛІТАКА?

Ручна поклажа –незареєстрований багаж – це багаж пасажира, який під час перевезення перебуває за згодою Авіакомпанії в салоні літака під контролем самого пасажира та під його відповідальністю. Вага ручної поклажі для пасажирів на рейсах Авіакомпанії становить 7 кг . Максимальні розміри ручної поклажі мають становити 55х40х20 см. Ручна поклажа повинна становити одне місце.

Крім тих предметів, які пасажири мають право взяти до салону літака, понад норми дозволеної до провезення ручної поклажі можна взяти:

-       мобільні телефони та планшети, електронні книжки, лептопи/ноутбуки, фото- і відеокамери, портативні музичні та відеоплеєри, електробритви. У випадку, якщо розмір лептопа перевищує дозволені Авіакомпанією розміри ручної поклажі, перед подорожжю проконсультуйтеся з авіакомпанією щодо правил перевезення такої техніки.

-       радіоізотопні стимулятори серцевого м’язу або інші пристрої з живлення від літієвих батарей, імплантовані в тіло людини або радіоактивні фармацевтичні препарати, які мітяться у тілі людини, як наслідок лікування – перевозиться - при собі;

-       сірники або запальничка без запасного блоку, яка працює не на скрапленому газі для особистого використанні – перевозиться - при собі;

Примітка: Заправні балони для запальничок та пристрої для дозаправки запальничок не дозволено для перевезення в якості особистих речей, в зареєстрованому багажі або в ручній поклажі.

«Саперні (термо)» сірники, запальнички типу «Blue flame» або «Cigar» заборонені для перевезення.

 

 

Окремо поговоримо про правила перевезення в ручній поклажі різних видів рідини, гелів та аерозолів, що відносяться до безпечних речовин:

·       заборонено брати із собою до салону літака рідину в упаковках місткістю понад 100 мл; навіть якщо контейнер заповнений частково, до перевезення в салоні його не допустять;

·       також забороняється заносити до повітряного судна в ручній поклажі будь-які рідини, суспензії, креми, пасти ємністю більше ніж 100 мл (грамів) в одному флаконі (тюбику). Загальний об’эм зазначених речовин у ручній поклажі, упакованих в тару эмністю до 100 мл (грамів), не повинен перевищувати 1 л (кг) на одного пасажира;

·       дозволяється провозити один прозорий пластиковий пакет об'ємом не більше 1 л на пасажира, в якому упаковані пляшки місткістю не більше 100 мл кожна. Ємності повинні вільно розміщуватися в ручній поклажі, що має бути повністю закрита. При проходженні огляду пластикові ємності повинні бути вийняті з ручної поклажі та пропущені через рентгенівські промені окремо.

Винятками є: дитяче харчування і медикаменти (наприклад: для астматиків або діабетиків), які є необхідними для використання пасажирам під час польоту. На реєстрації необхідно надати медичну довідку, яка підтверджує необхідність наявності даних рідин в ручній поклажі.

 

Умови перевезення електронних приладів і акумуляторів до них

 

Міжнародна організація цивільної авіації – ІСАО, ухвалила рішення заборонити літій-іонні акумулятори для перевезення в літаках у зареєстрованому багажу пасажирів. Заборона набуде чинності з 1 квітня 2016-го року і буде зберігатися доти, поки не буде розроблений новий стандарт вогнезахисного корпусу для батареї (акумуляторів). Заборона є обов'язковою для всіх держав-членів ІСАО.

 

Літієві батарейки та акумулятори  є потенційно небезпечними,коли перевозяться без спеціальних запобіжних заходів. Основнийризик - що акумулятори літій-іонного типу є пожежонебезпечними.

Умови перевезення електронних приладів і акумуляторів до них варіюється в залежності від наступних параметрів:

- кількість виробленої енергії в ват/годинах (ВТ-ч) для літій-іонних, літій-полімерних, літій-залізо-фосфатних акумуляторів і т.п.

-кількості в грамах(г) літію, що міститься в батарейках з металевим літієм з літієвого сплаву і т.п.

 

 

Портативні електронні пристрої (неповний список)

 

Потужність (ВТ-ч) / кількість (г)

 

Конфігурація

 

Ручна поклажа

 

Зареєстрований багаж

Портативні електронні пристрої з літієво-металевими або літієво-іонними елементами живлення чи батареями, включаючи медичні пристроїтакі як портативні концентратори кисню (РОС) та побутову техніку  таку як: годинники, калькулятори, камери, відеокамери, мобільні телефони, портативні комп’ютери, планшети та портативні блоки живлення  та інше, що перевозяться пасажирами або членами екіпажу для особистого використання.

Батареї не повинні бути більшими ≤ 2 г для літієвих металевих батарей

та ≤ 100 Wh (Вт-ч)для літієвих іонних батарей.

Акумулятори (батареї) що знаходяться в серединіобладнання

 

ТАК

 

НІ

запасні / не упаковані літієво-металеві або літієво-іонні елементи живлення чи батареї(зокрема зовнішні зарядні пристроїPower Blank)*

 

ТАК

обмежена кількість дляособистогокористування

 

НІ

Літієві іонні батареї для портативних електронних пристроїв (включаючи медичні: зовнішні автоматичні дефібрилятори , (DEA), аерозольні інгалятори, апарати штучної вентиляції легенів зпідтриманням постійного позитивного тиску (CPAP), відеокамери, дрони, портатевні електроінструменти.

 

потужністю від>100 Wh (Вт-ч) до

≤ 160 Wh (ВТ-ч)

 

Тільки для портативних медичних пристроїв можуть використовуватися літієві металеві батареї з кількістю літію від >2 г до ≤8 г.

Акумулятори (батареї) що знаходяться всерединіобладнання

 

Тільки при отриманні дозволу Авіакомпанії

ТАК

НІ

запасні / не упаковані літієво-металеві або літієво-іонні елементи живлення чи батареї(зокрема зовнішні зарядні пристроїPower Blank)*

Тільки при отримані дозволу Авіакомпанії

ТАК

Максимум 2 додаткові батареї можна перевозити в ручній поклажіпасажира

 

НІ

Засоби пересування: Інвалідні візки або інші самохідні пристрої з проливними або літієвими акумуляторами, самохідні пристрої з літієво-іонними акумуляторами.

літієво-іонні акумулятори повинні бути зняті та перевозитися у пасажирському салоні.

 

 

Тільки при отримані дозволу Авіакомпанії

ТАК

 

 

 

НІ

 

*Клеми додаткових запасних (змінних) акумуляторів або батарей для електронних пристроїв, що перевозяться в ручній поклажі, повинні бути індивідуальнозахищені від виникнення короткого замикання.

 

Заборонено перевозити у зареєстрованому багажі ЛАПТОПИ-НОУТБУКИ та подібну апаратуру (годинники, калькулятори,мобільні телефони, відеокамери й таке інше) з літієво-іонними акумуляторами.

 

Усі запасні / не упаковані літієво-металеві або літієво-іонні елементи живлення чи батареї для таких електронних пристроїв повинні перевозитися лише в якості ручної поклажі. Такі батареї повинні бути індивідуально захищені, щоби запобігти короткому замиканню.

 

Літієві батареї: Безпечне обладнання з літієвими акумуляторами

Літієві батареї: Портативні електронні пристрої з літієво-металевими або літієво-іонними елементами живлення чи батареями, включаючи медичні пристроїтакі як портативні концентратори кисню (РОС) та побутову техніку  таку як: годинники, калькулятори, камери, відеокамери, мобільні телефони, портативні комп’ютери, планшети та портативні блоки живлення  та інше, що перевозяться пасажирами або членами екіпажу для особистого використання. Батареї не повинні бути більшими 2 г для літієвих металевих батарей та 100 Wh для літієвих іонних батарей.

Літієві батареї, запасні / не упаковані, питома потужність котрих від 100 Вт до 160 Вт для портативних електронних пристроїв та Портативні медичні пристрої зі вмістом літію 2г, але не більше 8г на один пристрій. Максимум 2 додаткові батареї можна перевозити в ручній поклажі Кожна з таких батарей має бути захищена від виникнення короткого замикання.

Електронні пристрої, які містять літієві батареї. Літієві іонні батареї для портативних електронних пристроїв (включаючи медичні), потужністю від 100 Wh до 160 Wh. Тільки для портативних медичних пристроїв можуть використовуватися літієві металеві батареї з кількістю літію від 2 г до 8 г.

Засоби пересування – самохідні пристрої з літієво-іонними акумуляторами (складані), літієво-іонні акумулятори повинні бути зняті та перевозитися у пасажирському салоні.

 

Небезпечні предмети та речовини, заборонені для перевезення авіатранспортом

http://www.flyuia.com/assets/images/8.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/1.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/2.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/6.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/3.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/5.jpg 

http://www.flyuia.com/assets/images/7.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/4.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/9.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/10.jpghttp://www.flyuia.com/assets/images/11.jpg 

РТУТНІ БАРОМЕТРИ / ТЕРМОМЕТРИ заборонені для перевезення згідно з постановою Кабінету Міністрів України №723 від 12.05.2007.

•ЇДКІ МАТЕРІАЛИ: кислоти, лужні елементи живлення.

•ЛЕГКОЗАЙМИСТІ РЕЧОВИНИ: бензинові запальнички та підігрівачі, фарби, сірники та «бенгальські вогні».

•ОКИСЛЮЮЧІ МАТЕРІАЛИ та ОРГАНІЧНІ КИСЛОТИ

•РАДІОАКТИВНІ МАТЕРІАЛИ

•ІНФЕКЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ: бактерії, живі віруси.

•МАГНЕТИЗОВАНІ МАТЕРІАЛИ

•СТИСНУТІ ГАЗИ: глибоко охолодженні горючі, негорючі, отруйні, бутан, кисень, пропан, балони для аквалангів.

•АЕРОЗОЛІ

•ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ РЕЧОВИНИ: феєрверки, петарди, сигнальні ракети, патрони.

•ОТРУЙНІ РЕЧОВИНИ: інсектициди, гербіциди, миш'як, ціаніди.

•ТОКСИЧНІ РЕЧОВИНИ: відбілювачі, перекиси.

 

Таблица 2. Требования к опасным грузам перевозимым пасажирами или членами экипажа

Опасные грузы не должны перевозиться пассажирами и членами экипажа в или в качестве зарегистрированного багажа или ручной клади, за исключением случав, перечисленных ниже

Командир ВС должен быть уведомлен о расположении

 

Разрешено в ручной клади

 

 

Разрешено в зарегистрированном багаже

 

 

 

Требуется разрешение експлуатанта

НЕТ

 

НЕТ

 

ДА

 

НЕТ

 

Аэрозоли невоспламеняющиеся, нетоксичные подкласса 2.2, без дополнительной опасности для использования в спортивных или бытовых целях.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Нерадиоактивные лекарства или туалетные принадлежности (включая аэрозоли), такие как спреи для волос, духи, одеколон и спиртосодержащие лекарства.

Общее количество нетто всех изделий не должно превышать 2 кг или 2 л, а общее количество нетто каждого отдельного изделия не должно превышать 0,5 кг или 0,5 л. Выпускные клапаны баллончиков с аэрозолем должны быть защищены колпачком или другим надлежащим средством с целью предотвратить самопроизвольный выпуск содержимого.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Баллоны с газом Негорючие, нетоксичные для приведения в действие искусственных конечностей, а также запасные баллоны аналогичных размеров, если это необходимо для обеспечения необходимых запасов на время всего путешествия.

ДА

ДА

ДА

ДА

Баллоны с газообразным кислородом или воздухом, необходимые для медицинских целей. Масса брутто каждого баллона не должна превышать 5 кг.

Примечание: Устройства, содержащие жидкий кислород, перевозить запрещено.

ДА

ДА

НЕТ

ДА

Ртутный барометр или термометр, перевозимый представителем правительственного бюро погоды или аналогичного официального органа (см. подробно в п. 2.3.3.1 DGR).

НЕТ

ДА

НЕТ

НЕТ

Батареи или элементы литий-металлические или ионно-литиевые, запасные, для бытовых электронных устройств, разрешенных для перевозки только в ручной клади. Изделия, называемые внешними аккумуляторами, рассматриваются как запасные батареи. Данные батареи должны быть защищены отдельно таким образом, чтобы исключалась возможность короткого замыкания.

НЕТ

ДА

НЕТ

ДА

Батареи литиевые, запасные, удельная мощность которых в ватт-часах составляет 100 Втч, но не превышающие 160 Втч, для портативных электронных устройств и Портативные медицинские электронные устройства (PMED) с содержанием лития 2 г, но не более 8 г на одно устройство. К перевозке допускается максимум две запасные батареи только в ручной клади. Данные батареи должны бать индивидуально защищены. Чтобы предотвратить короткое замыкание.

НЕТ

НЕТ

ДА

ДА

Боеприпасы (патроны для оружия), надёжно упакованные (относящиеся к подклассу 1.4S, только ООН 0012 или ООН 0014), в количестве, не превышающем по весу 5 кг на одно лицо для личных целей. Нормы провоза груза для нескольких лиц нельзя объединить в одно или несколько грузовых мест.

НЕТ

НЕТ

ДА

НЕТ

Двигатели внутреннего сгорания или двигатели с топливными элементами должны соответствовать критериям Особо оговоренного условия А70 (см.2.3.5.15 DGR).

НЕТ

ДА

ДА

ДА

Двуокись углерода твердая (сухой лед), в количестве не более 2,5 кг (5 фунтов) на человека при использовании его для охлаждения скоропортящихся продуктов, на которые не распространяется настоящие Правила, при условии, что багажное (грузовое) место допускает выход газообразной двуокиси углерода. На багажное место должна наноситься маркировка «сухой лед» или «двуокись углерода твердая», а также вес нетто сухого льда или от метка о том, что вес нетто составляет 2,5 кг или меньше.

ДА

ДА

НЕТ

ДА

Инвалидные кресла-каталки на ионно-литиевых батареях (складные), ионно-литиевые батареи должны бать демонтированы и должны перевозиться в салоне воздушного судна (см. 2.3.2.4 (d)).

Командир ВС должен быть уведомлен о расположении

 

Разрешено в ручной клади

 

 

Разрешено в зарегистрированном багаже

 

 

 

Требуется разрешение експлуатанта

НЕТ

ДА

ДА

ДА

Картриджи с невоспламеняющимся газом, небольшие содержащие двуокись углерода или другие подобные газы подкласс 2.2 не более двух небольших картриджей на человека и не более двух запасных картриджей, вставленных в само надувающиеся безопасные устройства, такие как спасательный жилет. Не более одного устройства на пассажира и не более двух запасных картриджей на человека, не более четырех картриджей с объемом до 500 мл для других устройств (см. IATA DGR п. 2.3.4.2)

НЕТ

НЕТ

ДА

ДА

Кресла-каталки или другие подобные передвижные устройства, работающие от непроливаемых батарей с жидким электролитом или от батарей, которые соответствуют Особому оговоренному условию А123 или А199 (см. IATA DGR п. 2.3.2.2).

ДА

НЕТ

ДА

ДА

Кресла-каталки/другие аналогичные подвижные средства, снабженные протекающими батареями (см. IATA DGR п. 2.3.2.3 и 2.3.2.4)

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Лампы энергосберегающие в упаковке для розничной продажи, предназначенные для частого или домашнего использования.

НЕТ

НЕТ

ДА

ДА

Литиевые батареи: Оборудование для обеспечения безопасности, содержащее литиевые батареи (см. IATA DGR п. 2.3.2.6).

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Напитки спиртные в таре, предназначенной для розничной торговли, с содержанием более 24%, но не более 70% алкоголя по объему в емкостях вместимостью не более 5 л, причем общее количество нетто таких напитков на одно лицо составляет 5 л.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Оборудование переносное электронное, содержащее непроливаемые аккумуляторы, аккумуляторы должны соответствовать требованиям Особо оговоренного условия А67 и вольтаж каждой батареи не должен превышать 12 вольт, а мощность в ватт-часах не должна превышать 100 Wh (ватт/часов). Максимально могут перевозиться две непроливаемые запасные батареи (см. IATA DGR п.2.3.5.13).

НЕТ

ДА

ДА

ДА

Оборудование контроля отравляющих веществ, при перевозке сотрудниками Организации по запрету химического оружия (ОЗХО) во время официальных поездок (см. IATA DGR п. 2.3.4.4).

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Образцы животного мира неинфекционные. Не инфицированные образцы животного мира, упакованные с небольшим количеством легковоспламеняющейся жидкости, должны соответствовать критериям А180 (см. IATA DGR п. 2.3.5.14).

НЕТ

ДА

ДА

ДА

Рюкзак со спасательным снаряжением, один (1) рюкзак со спасательным снаряжением на человека содержащий картридж с сжатым газом подкласса 2.2 может быть оборудован пиротехническим спусковым механизмом, содержащим не более 200 мг взрывчатого вещества подкласса 1.4S. рюкзак должен быть упакован таким образом, чтобы спусковой механизм не мог быть случайно приведен в деуствие. Воздушные мешки, находящиеся в рюкзаке, должны быть снабжены клапанами сброса давления.

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Системы топливных элементов и запасные кассеты топливных элементов, используемые для питания переносных электронных устройств (например: фотокамеры, сотовые телефоны, ноутбуки) см.подробно IATA DGRп.2.3.5.10.

НЕТ

 

«ПРИ СЕБЕ»

НЕТ

Спички безопасные (одна небольшая упаковка) или небольшая зажигалка для сигарет, не содержащая неабсорбированного жидкого топлива, за исключением сжиженного газа, предназначенные для индивидуального пользования и перевозимые отдельным лицом при себе. Не разрешается перевозка топлива для зажигалок и дозаправочных элементов ни при себе, ни в зарегистрированном багаже или ручной клади.

ПРИМЕЧАНИЕ: Перевозка «термоспичек», зажигалок «с синим пламенем» или «сигарных» не разрешается ни при себе, ни в зарегистрированном багаже или ручной клади.

Командир ВС должен быть уведомлен о расположении

 

 

Разрешено в ручной клади

 

 

 

Разрешено в зарегистрированном багаже

 

 

 

 

Требуется разрешение експлуатанта

 

НЕТ

 

«ПРИ СЕБЕ»

НЕТ

Стимуляторы сердечной мышцы или другие устройства на радиоактивных изотопах, включая устройства с питанием от литиевых батарей, имплантированные в тело человека или установлены на внешней стороне, или радиоактивные фармацевтические препараты, содержащиеся в теле человека как следствие лечения.

 

 

ЗАПРЕЩЕНО

Средства самообороны, такие как газовые баллончики, перцовые спреи, и т.д., содержащие раздражающие или выводящее из строя вещество, запрещено перевозить как при себе так и в багаже и ручной клади.

 

 

ЗАПРЕЩЕНО

Средства электрошоковые (например: электрошоковые картриджи), содержащие такие опасные грузы, как взрывные вещества, сжатые газы, литиевые батареи и т.д., запрещено перевозить и в ручной клади, и в зарегистрированном багаже, при себе.

 

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Термометр медицинский или клинический, содержащий ртуть, один (1) на человека, для личного пользования, если он находится в защитном футляре.

 

НЕТ

НЕТ

ДА

ДА

Туристические плитки и топливные канистры для туристических плиток, содержащие легковоспламеняющееся жидкое топливо, при условии, что топливные резервуары туристических плиток и/или топливные канистры были полностью осушены (см. IATA DGR п. 2.3.2.5).

 

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Упаковка изолированная, содержащая жидкий азот полностью абсорбирована пористым материалом, содержащим только неопасные грузы.

 

НЕТ

НЕТ

ДА

НЕТ

Устройство диффузные (перманентные) должны соответствовать Особо оговоренному условию А41 (см. IATA DGR п. 2.3.5.16).

 

 

ЗАПРЕЩЕНО

Устройства обеспечения безопасности, такие как атташе-кейсы, ящики и сумки для хранения и т.д., содержащие опасные грузы, например литиевые батареи и/или пиротехнические вещества, исключая изделия, разрешенные согласно пп 2.3.2.6, полностью запрещены. Смотри введение к подразделу IATA DGR 4.2 Перечень опасных грузов.

 

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Литиевые батареи: устройства портативные электронные, содержащие литий-металлические или инно-литиевые элементы или батареи, включая медицинские устройства, такие как портативные кислородные концентраторы (portable oxygen concentrators - РОС) и бытовая электронная техника, такая как камеры, сотовые телефоны, ноутбуки и планшеты в том случае, когда они перевозятся пассажирами или экипажем для личного использования (см. IATA DGR п. 2.3.5.9). Батареи не должны превышать содержание лития 2 г для литий-металлических батарей и 100 ватт/часов для ионно-литиевых батарей.

 

НЕТ

ДА

ДА

ДА

Устройства электронные, работающие от литиевых батарей. Ионно-литиевые батареи для портативных (включая медицинские) электронных устройств, с мощностью превышающую 100 ватт/часов, но не свыше 16- ватт/часов. Только для портативных медицинских электронных устройств, литий-металлические батареи с содержанием лития свыше 2 г, но не более 8 г.

 

НЕТ

ДА

ДА

НЕТ

Щипцы для завивки волос, содержащие углеводородный газ, не более одних (1) щипцов на одного пассажиры или члена экипажа при условии, что нагревательный элемент имеет надежный защитный колпак. Данные щипцы не должны использоваться на борту воздушного судна. Газовые дозаправочные элементы для таких щипцов не разрешается перевозить ни в зарегистрированном багаже ни в ручной клади.

 

НЕТ

ДА

ДА

ДА

Элементы, выделяющие тепло, например, подводные фонари высокой интенсивности и паяльники (см. подробноIATA DGR п. 2.3.4.6).

 

НЕТ

ДА

НЕТ

НЕТ

Электронные сигареты (включая электронные сигары, трубки, другие испарители для личного пользования), содержащие батареи, которые должны быть защищены для предотвращения случайной активации.

 
                   

 

*

Категорически запрещено провозить боеприпасы, патроны на рейсах Авиакомпании.

 

**

Категорически запрещено провозить на рейсах Авиакомпании походные плитки и топливные емкости, в которых содержалось легковоспламеняющееся жидкое топливо.

 

***

Категорически запрещено провозить на рейсах Авиакомпании рюкзак со спасательным снаряжением.

 

 

 

 

 

Table 2.Table for Dangerous Goods Carried by Passengers or Crew

Dangerous goods must not be carried in or as passengers, or crew, checked or carry-on baggage, except as otherwise provided below

 

The pilot-in-command must be informed of the location

 

Permitted in or as carry-on baggage

 

 

Permitted in or as checked baggage

 

 

 

The approval of the operator(s) is required

NO

 

YES

 

YES

 

NO

 

Alcoholic beverages, when in retail packagings, containing more than 24% but not more than 70% alcohol by volume, in receptacles not exceeding 5 L, with a total net quantity per person of 5 L.

NO

 

NO

 

YES

 

YES

 

Ammunition (cartridges for weapons), securely packaged (in Div. 1.4S, UN 0012 or UN 0014 only), in quantities not exceeding 5 kg gross weight per person for that person's own use. Allowances for more than one person must not be combined into one or more packages.

NO

 

YES

 

YES

 

YES

 

Avalanche rescue backpack, one (1) per person, containing a cylinder of compressed gas in Div. 2.2. May also be equipped with a pyrotechnic trigger mechanism containing less than 200 mg net of Div. 1.4S. The backpack must be packed in such a manner that it cannot be accidentally activated. The airbags within the backpacks must be fitted with pressure relief valves.

NO

 

YES

 

NO

 

NO

 

Batteries, spare/loose, including lithium metal or lithium ion cells or batteries, for portable electronic devices must be carried in carry-on baggage only. Articles which have the primary purpose as a power source, e.g. power banks are considered as spare batteries. These batteries must be individually protected to prevent short circuits.

NO

 

NO

 

YES

 

YES

 

Camping stoves and fuel containers that have contained a flammable liquid fuel, with empty fuel tank and/or fuel container (see IATA DGR2.3.2.5 for details).

NO

 

YES

 

YES

 

YES

 

Chemical Agent Monitoring Equipment, when carried by staff members of the Organization for the Prohibition of Chemical Weapons on official travel (see IATA DGR 2.3.4.4).

FORBIDDEN

 

Disabling devices such as mace, pepper spray, etc. containing an irritant or incapacitating substance are forbidden on the person, in checked and carry-on baggage.

NO

 

YES

 

YES

 

YES

 

Dry ice (carbon dioxide, solid), in quantities not exceeding 2.5 kg (5lb) person when used to pack perishables not subject to these Regulations in checked or carry-on baggage, provided the baggage (package) permits the release of carbon dioxide gas. Checked baggage must be marked "dry ice" or "carbon dioxide, solid" and with the net weight of dry ice or an indication that there is 2.5 kg or less dry ice.

NO

 

YES

 

NO

 

NO

 

e-cigarettes (including e-cigars, e-pipers, other personal vaporizers) containing batteries must be individually protected to prevent accidental activation.

FORBIDDEN

Electro shock weapons (e.g. Tasers) containing dangerous goods such as explosives, compressed gases, lithium batteries, etc. are forbidden in carry-on baggage or checked baggage or on the person

NO

 

YES

 

YES

 

NO

 

Fuel cells, and spare fuel cartridges powering portable electronic devices (e.g. cameras, cellular phones, laptop computers, and camcorders), see IATA DGR 2.3.5.10 for details.

NO

YES

YES

YES

Gas cartridges, small, non-flammable containing carbon dioxide or other suitable gas in Division 2.2 Up two (2) small cartridges fitted into aself-inflating safety device such as a life jacket or vestNot more than one (1) device per passenger and up to two (2) spare small cartridges per person, not more than four (4) cartridges up to 50 ml water capacity for other devices (see IATA DGR 2.3.4.2)

NO

YES

YES

NO

Gas cylinders, non-flammable, non-toxic worn for the operation of mechanical limbs. Also, spare cylinders of a similar size if required to ensure an adequate supply for the duration of the journey.

NO

YES

YES

NO

Hair curlers containing hydrocarbon gas, up to one (1) per passenger or crew-member, provided that the safety cover is securely fitted over the heating element. These hair curlers must not be used on board the aircraft at any time. Gas refills for such curlers are not permitted in checked or carry-on baggage.

NO

YES

YES

YES

Heat producing articles such as underwater torches (diving lamps) and soldering irons. (See IATA DGR 2.3.4.6 for details.)

NO

YES

YES

NO

Insulated packagings containing refrigerated liquid nitrogen (dry shipper), fully absorbed in a porous material containing only non-dangerous goods.

NO

NO

YES

NO

Internal combustion or fuel cell engines, must meet A70 (see IATA DGR 2.3.5.15 for details).

NO

YES

YES

NO

Lamp, energy efficient when in retail packaging intended for personal or home use.

NO

NO

YES

YES

Lithium batteries: Security-type equipment containing (see IATA DGR 2.3.2.6 for details).

NO

YES

YES

NO

Lithium Batteries: Portable electronic devices containing lithium metal or lithium ion cells or batteries, including medical devices such as portable oxygen concentrators (POC) and consumer electronics such as cameras, mobile phones, laptops and tablets, when carried by passengers or crew for personal use (see IATA DGR 2.3.5.9). Batteries must not exceed 2 g for lithium metal batteries and 100 Wh for lithium ion batteries.

NO

YES

NO

YES

Lithium Batteries, spare/loose with a Watt-hour rating exceeding 100 Wh but not exceeding 160 Wh for consumer electronic devices and PMED or with a lithium content exceeding 2 g but not exceeding 8 g for PMED only. Maximum of two spare barreries in carry-on baggage only. These batteries must be individually protected to prevent short circuits.

NO

YES

YES

YES

Lithium battery – powered electronic devices. Lithium ion batteries for portable (including medical) electronic devices, a Wh rating exceeding 100 Wh but not exceeding 160 Wh. For portable medical electronic devices only, lithium metal batteries with a lithium content exceeding 2 g but not exceeding 8 g.

NO

 

ON ONE’S PERSON

NO

Matches, safety (one small packet) or a small cigarette lighter that does not contain unabsorbed liquid fuel, other than liquefied gas, intended for use by an individual when carried on the person. Lighter fuel and lighter refills are not permitted on one's person or in checked or carry-on baggage.

 

Note: "Strike anywhere" matches, "Blue flame" or "Cigar" lighters are forbidden.

NO

NO

YES

YES

Mobitty Aids: Battery-powered wheelchairs or other similar mobility devices with non-spillable wet batteries or which batteries with comply with Special Provision A123 or A199 (see IATA DGR 2.3.2.2).

YES

NO

YES

YES

Mobitty Aids: Battery-powered wheelchairs or other similar mobility devices with spillable batteries or with lithium batteries (see IATA DGR2.3.2.3 and 2.3.2.4 for details).

YES

YES

NO

YES

Mobitty Aids: Battery-powered mobility aids with lithium ion batteries (collapsible), lithium-ion battery must be removed and carried in the cabin (see IATA DGR 2.3.2.4(d) for details).

NO

YES

YES

NO

Non-radioactive medicinal or toilet articles (including aerosols) such as hair sprays, perfumes, colognes and medicines containing alcohol; and

NO

NO

YES

NO

Non-flammable, non-toxic aerosols in Division 2.2., with no subsidiary risk, for sporting or home use.

 

The total net quantity of all above mentioned articles must not exceed 2 kg or 2L, and the net quantity of each single article must not exceed 0.5 kg or 0.5 L.. Release valves on aerosols must be protected by a cap or other suitable means to prevent inadvertent release of the contents

YES

YES

YES

YES

Oxygen or air, gaseous, cylinders required for medical use. The cylinder must not exceed 5 kg gross weight.

Note: Liquid oxygen systems are forbidden for transport.

NO

NO

YES

NO

Permeation devices, must meet A41 (see IATA DGR 2.3.5.16 for detailis).

NO

YES

YES

NO

Portable electronic devices containing non-spillable batteries, batteries must meet Special Provision A67 and must be 12 V or less and 100 Wh or less. A maximum of 2 spare batteries may be carried (see IATA DGR 2.3.5.13 for details).

NO

ON ONE’S

PERSON

NO

Radioisotopic cardiac pacemakers or other devices, including those powered by lithium batteries, implanted into a person or fitted externally, or radiopharmaceuticals contained within the body of a person as the result of medical treatment.

 

FORBGIDDEN

Security-type attaché cases, cash boxes, cash bags, etc. incorporating dangerous goods, such as lithium batteries and/or pyrotechnic material, except as provided in 2.3.2.6 are totally forbidden. See entry in 4.2 - List of Dangerous Goods.

NO

YES

YES

NO

Specimens, non-infectious packed with small quantities of flammable liquid, must meet A180 (see IATA DGR 2.3.5.14 for details).

NO

YES

YES

NO

Thermometer , medical or clinical, which contains mercury, one (1) per person for personal use, when in its protective case

YES

YES

NO

YES

Thermometer or barometer, mercury filled carried by a representative of a government weather bureau or similar official agency (see IATA DGR 2.3.3.1 for details).