Важлива інформація щодо обмежень та скасувань рейсів, пов'язаних з епідеміологічною ситуацією

АВІАЦІЙНА БЕЗПЕКА

НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

 • Конвенція про Міжнародну цивільну авіацію, підписана 7 грудня 1944 року в м. Чикаго (США);
 • Конвенція (Токійська) про злочини та інші акти, вчинені на борту повітряних суден, підписана в Токіо 14 вересня 1963 року;
 • Конвенція (Гаазька) про боротьбу з незаконними захопленнями повітряних суден, підписана в Гаазі 16 грудня 1970 року;
 • Конвенція (Монреальська) про боротьбу з незаконними актами, що спрямовані проти безпеки цивільної авіації, підписана в Монреалі 23 вересня 1971 року;
 • Протокол (Монреальський) про боротьбу з незаконними актами насильства у міжнародних аеропортах цивільної авіації, підписаний 24 лютого 1988 року;
 • Міжнародна Конвенція про боротьбу із захопленням заручників, прийнята у Нью-Йорку 17 грудня 1979 року;
 • Конвенція по боротьбі з незаконними актами по відношенню до міжнародної цивільної авіації (Пекінська конвенція) та Протокол, що доповнює Конвенцію про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден (Пекінський протокол), підписані в Пекіні 10 вересня 2010 р;
 • Протокол, що змінює Конвенцію про злочини та деякі інші акти, скоєні на борту повітряних суден, підписаний у Монреалі 4 квітня 2014;
 • Керівництво з авіаційної безпеки, ІКАО;
 • Додаток 17 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. «Міжнародні стандарти та рекомендована практика. Безпека. Захист міжнародної цивільної авіації від актів незаконного втручання»;
 • «Політика Європейської конференції цивільної авіації в галузі авіаційної безпеки»;
 • Повітряний кодекс України;
 • Закон України від 21.03.17 № 1965-VIІІ «Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації»;
 • Авіаційні правила України «Інструкція з організації та здійснення контролю на безпеку в аеропортах України», затверджені наказом Державної авіаційної служби України від 15 березня 2019 року № 322.

 

 

 

Перевезення зброї та набоїв

Авіакомпанія не здійснює перевезення особистої зброї та боєприпасів фізичних осіб.

 

НЕДИСЦИПЛІНОВАНІ ПАСАЖИРИ

В умовах постійно зростаючої загрози тероризму приоритетним напрямом діяльності Авіакомпанії “Азур Ейр Україна” є забезпечення безпеки пасажирів на всіх етапах авіаперевезення, починаючи з моменту реєстрації на рейс і закінчуючи одержанням багажу в аеропорті призначення. Особлива увага приділяється забезпеченню безпеки пасажирів в польоті та підтриманню встановленого порядку на борту повітряних суден Авіакомпанії.

Це пов’язано також із тим, що останнім часом у всьому світі спостерігається збільшення кількості інцидентів, що трапляються у зв’язку із протиправною поведінкою окремих пасажирів під час польоту. Нажаль, така негативна тенденція не оминула і цивільну авіацію України.

Деякі пасажири, перебуваючи, як правило, у стані алкогольного сп’яніння, ігнорують встановлені правила поведінки в польоті та скоюють протиправні дії на борту повітряного судна, чим дестабілізують психологічний мікроклімат на борту, суттєво заважають нормальній роботі членів екіпажу, вносять дискомфорт для інших пасажирів, та, у кінцевому рахунку, створюють реальну загрозу безпеці польоту.

Основою політики Авіакомпанії “Азур Ейр Україна” щодо недисциплінованих пасажирів є нетерпимість до осіб, які скоюють правопорушення та неприпустимі дії.

При цьому враховуються положення Токійської конвенції Міжнародної організації цивільної авіації 1963 року, згідно з якими командир повітряного судна для забезпечення безпеки польоту та збереження дисципліни на борту може висадити будь-якого пасажира, який здійснив чи збирається здійснити на борту ПС акт, що створює небезпеку для ПС, людей або їх власності, на території будь-якої держави, де повітряне судно здійснює посадку.

Діючи у рамках міжнародного та національного законодавства, авіакомпанія “Азур Ейр Україна” надає членам екіпажів своїх повітряних суден широкий спектр повноважень щодо припинення протиправних дій та підтримання порядку на борту.

У випадку будь-яких агресивних дій з боку пасажира, члени екіпажу мають право використати всі можливості, включаючи заходи фізичного стримування, для врегулювання ситуації та передачі правопорушника представникам правоохоронних органів в аеропорті посадки. При цьому командирам повітряних суден авіакомпанії “Азур Ейр Україна” для відновлення порядку на борту та забезпечення безпеки пасажирів надано право здійснювати незаплановану посадку у будь-якому найближчому аеропорті.

До Вашої інформації надається перелік протиправних дій, які можуть стати причиною притягнення до адмінистративної або кримінальної відповідальності:

 • неадекватна поведінка, ігнорування вимог забезпечення безпеки польотів;
 • відмова виконувати законні вимоги членів екіпажу ПС;
 • усні образи та погрози життю і здоров’ю членів екіпажу або інших пасажирів;
 • паління на борту ПС;
 • вживання спиртних напоїв, якщо їх не було подано екіпажем пасажирської кабіни;
 • насильство, психологічний тиск чи пряме залякування, погрози або навмисне заподіяння шкоди життю або здоров’ю, чи майну пасажирів, екіпажу, або Авіакомпанії;
 • насильство, погрози або втручання в дії членів екіпажу під час виконання ними службових обов’язків, або дії, які можуть призвести до втрати екіпажем можливості виконувати свої службові обов’язки;
 • розповсюдження неправдивої інформації, яке викликало загрозу безпеці ПС;
 • сексуальні домагання по відношенню до членів екіпажу ПС або інших пасажирів;
 • спроби проникнення в пілотську кабіну ПС;
 • несанкціоновані спроби відкриття дверей та аварійних люків ПС;
 • будь-яке інше діяння, що створило загрозу безпеці польотів або має ознаки злочину, відповідальність за скоєння якого передбачена кримінальним законодавством України.

Законодавством більшості країн світу передбачені покарання за порушення правил авіаційної безпеки/безпеки польотів.

Пасажири-порушники, в залежності від особливостей національного законодавства, можуть бути оштрафовані (штраф від 340 грн. до $250000) і/або піддані судовому переслідуванню (арешт від 15 діб до 20 років).

 

ЗАБОРОНЕНІ ПРЕДМЕТИ ТА РЕЧОВИНИ

Ця інформація надається згідно зі стандартами і рекомендаціями Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), консультативного комітету з безпеки Міжнародної асоціації авіаційного транспорту (ІАТА), законодавчо-нормативними актами України та органів авіаційної влади держав, до яких виконуються рейси авіакомпанії “Азур Ейр Україна”.

Розділ містить узагальнену інформацію стосовно класифікації та обмежень у перевезенні деяких предметів та речовин.

До предметів і речовин, заборонених для перевезення повітряним транспортом, відноситься зброя, вибухові та легкозаймисті речовини, а також предмети, що виглядають безпечними, але можуть бути застосовані у якості зброї – так звані “предмети подвійного використання”. Ви не маєте права проносити такі предмети через пункт контролю на безпеку без дозволу.

Заборонені предмети та речовини, що були виявлені під час контролю на безпеку, на борт повітряного судна не допускаються. За фактом їх виявлення складаються відповідні документи, а також інформуються правоохоронні органи в аеропорту.

УВАГА: Навіть ненавмисний пронос заборонених предметів через пункт контролю на безпеку є порушенням правил авіаційної безпеки!

З дозволу співробітника авіаційної безпеки або правоохоронного органу Вам може бути дозволено:

 • обговорити з персоналом, який проводить реєстрацію на рейс, можливість розміщення забороненого предмету у Вашому багажі, що перевозиться у багажному відсіку;
 • залишити такий предмет особам, які Вас проводжають;
 • якщо можливо, залишити заборонений предмет у Вашій машині чи надіслати його поштою;
 • залишити заборонений предмет на тимчасове зберігання в аеропорту вильоту (якщо це передбачено правилами аеропорту);
 • добровільно відмовитись від предмету, залишивши його в пункті контролю на безпеку.

Порядок поводження із забороненими предметами та речовинами, що були вилучені в пасажира, а також процедури щодо їх зберігання або повернення власникові, можуть відрізнятись у залежності від вимог законодавства конкретної держави, якій належить аеропорт.

Перелік, що наведений нижче, містить предмети та речовини, що дозволені до перевезення та такі, що не дозволені до перевезення у Вашій ручній поклажі або багажі.

Звертаємо Вашу УВАГУ: деякі предмети дозволені до перевезення у Вашому багажі, але вони не приймаються до перевезення у ручній поклажі. Також зверніть особливу увагу на графу “Примітки” у нижній частині кожного розділу в ній міститься важлива інформація щодо обмежень та виключень.

Перелік дозволених та заборонених предметів і речовин не є всеохоплюючим, він оновлюється у разі необхідності. З метою забезпечення безпеки кожного пасажира, співробітник служби авіаційної безпеки може оцінити будь-який предмет, що не включений до переліку заборонених, як заборонений до перевезення. Аналогічно, предмет із числа дозволених може бути розцінений небезпечним і тому не пропущений через пункт контролю на безпеку. Остаточне рішення в кожному окремому випадку приймає уповноважений персонал пункту контролю на безпеку аеропорту вильоту.

УВАГА: перелік застосовується до всіх регулярних та чартерних рейсів авіакомпанії “Азур Ейр Україна”.

При визначенні допуску до перевезення в ручній поклажі та зареєстрованому багажі пасажирів, а також вантажних та поштових відправленнях слід дотримуватись стандартів та рекомендованої практики додатка 18 IСАО до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію та документа 9284 IСАО «Технічні інструкції з безпечного перевезення небезпечних вантажів повітряним транспортом».

 

Перелік небезпечних предметів та речовин

Дозволено
в якості ручної поклажі

Дозволено
в якості зареєстрованого багажу

Потрібен
дозвіл авіаперевізника

Дозволено
мати при собі в якості особистих речей

Засоби, що викликають подразнення, такі як мускат, перцеві аерозолі, що містять подразник або збуджуючі речовини заборонені до перевезення при собі, ручної поклажі або багажі

НІ

НІ

н/п

НІ

Електрошокова зброя (наприклад Tasers), яке містить небезпечні речовини такі як вибухові речовини, стиснуті гази, літієві батареї заборонені для перевезення при собі, у ручній поклажі або у зареєстрованому багажі

НІ

НІ

н/п

НІ

Пристрої для забезпечення безпеки, такі як ящики і сумки для зберігання готівкових грошей, що містять небезпечні речовини у вигляді літієвих батарей та/або піротехнічні матеріали повністю заборонені для перевезення.

НІ

НІ

н/п

НІ

Боєприпаси (набої для зброї), надійно запаковані (тільки категорії 1.4S (UN 0012 або UN 0014), у кількості, що не перевищує 5 кг (11 lb) на одну особу для особистого використання, за виключенням боєприпасів з розривними та запалювальними кулями. Пакунки з боєприпасами в межах дозволеної норми провозу кожний, що належать більш як одному пасажиру, не можна об'єднувати в один або більше пакунків.

НІ

НІ

НІ

НІ

Інвалідні візки або інші самохідні засоби пересування з (сухо зарядними) непроливними акумуляторами за умови, що акумулятори від'єднанні, клеми ізольовані для запобігання виникненню випадкового короткого замикання, акумулятори надійно прикріпленні до інвалідного візка або самохідного засобу пересування.

НІ

ТАК

ТАК

НІ

Інвалідні візки або інші самохідні засоби пересування з електролітними (протікаючими) або літій-іонними акумуляторами на рейсах Авіакомпанії не перевозяться

НІ

НІ

н/п

НІ

Похідні плити та паливні ємності, що містили легкозаймисте рідке паливо, можуть перевозитися за умови, що паливні баки похідних плит та/або паливних ємностей повністю звільнені від рідкого пального, та вжито всіх заходів щодо запобігання виникненню небезпеки.

Порожній паливний бак та/або контейнер повинні осушуватися впродовж щонайменше 1 години, далі паливний бак та/або контейнер мають залишатися відкритими мінімум 6 годин для випаровування залишків палива. Альтернативний метод – додати кулінарну олію у паливний бак та/або контейнер для підвищення температури займання залишків рідини у порівнянні з температурою займання палива та потім спорожнити паливний бак та/або контейнер – є відповідно прийнятним. Паливний бак та/або контейнер слід міцно закрити та загорнути в абсорбуючий матеріал, як от паперовий рушник, та помістити у поліетиленовий або інший придатний пакет. Верх пакета повинен бути герметизований або зібраний та перев'язаний еластичною стрічкою чи мотузкою.

НІ

ТАК

ТАК

НІ

Літій-іонні батареї потужністю від 100 Вт до 160 Вт для електронних пристроїв. Не більш як дві запасні батареї можна перевозити в якості ручної поклажі.

Кожна з таких батарей повинна бути захищена від виникнення короткого замикання. Обладнання, що містить такі батареї, може перевозитись у зареєстрованому багажі або в ручній поклажі.

ТАК

НІ

ТАК

ТАК

Ртутні барометри/термометри, що перевозяться представниками державного бюро погоди або аналогічним офіційним агентством.

Ртутні барометри/термометри повинні бути упаковані в міцну тару, що має ізолюючу внутрішню прокладку, або в пакет з міцного рідино-непроникного та непробивного матеріалу, стійкого до ртуті, що запобігає витоку ртуті з пакування незалежно від його положення.

ТАК

НІ

ТАК

НІ

Рюкзаки з рятувальним спорядженням на випадок сходження лавини, один (1) на пасажира, спорядження з піротехнічним курковим механізмом, що містить до 200 мг нетто речовини Категорії 1.4S та до 250 мл стиснутого газу Категорії 2.2.

Рюкзак має бути спакований таким чином, щоб спусковий курок не міг раптово активуватися. Клапани повітряних подушок в рюкзаку повинні бути вільними від тиску.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Двоокис вуглецю, твердий (сухий лід) у кількості, яка не перевищує 2,5 кг (5 lb) на пасажира, що використовується для пакування швидкопсувних продуктів, не є предметом застосування положень даної Інструкції у випадку перевезення в ручній поклажі за умови, що пакування запобігає витіканню газу двоокису вуглецю. Кожне місце такого зареєстрованого багажу повинно бути промарковане биркою "сухий лід" ("dry ice") або "двоокис вуглецю, твердий" ("carbon dioxide, solid") із зазначеною вагою нетто сухого льоду або позначкою, що вага льоду дорівнює 2,5 кг або менше.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Обладнання агентів хімічного моніторингу, якщо перевозиться членами Організації із Заборони Хімічної Зброї під час офіційної подорожі.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Предмети, що виділяють тепло, такі як підводні ліхтарі (лампа для дайвінгу) та паяльники.

Приладдя з акумуляторами, здатне виділяти велику кількість тепла, яке може спричинити пожежу в разі активації, наприклад, підводна лампа високої напруги за умови, що елемент акумулятора, що виділяє тепло, запакований окремо для запобігання його активації під час перевезення. Будь-який акумулятор, що був від'єднаний, повинен бути захищений від виникнення короткого замикання.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Ізольовані пакунки, що містять охолоджений рідкий азот (сухий вантаж), повністю абсорбовані в пористому матеріалі та призначені для транспортування при низьких температурах безпечних предметів, не є об'єктом застосування положень даної Інструкції за умови, що конструкція ізольованих пакунків запобігає створенню високого тиску всередині контейнера та не допускає витікання будь-якої кількості охолодженого рідкого азоту незалежно від положення ізольованого пакунку.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Невеликі балони з киснем або повітрям, газоподібними речовинами для медичних цілей.

Загальна вага балону не повинна перевищувати 5 кг брутто.

Примітка: Ємності з рідким киснем заборонені до перевезення авіатранспортом.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Пересувні медичні електронні пристрої, (Automated External Defibrillators (AED), Nebulizer, Continuous Positive Airway Pressure (CPAP), etc.), які містять метал літієві батареї, батареї на іонах літію або батареї які можуть бути перевезені

ТАК

ТАК

ТАК

ТАК

Алкогольні напої в роздрібній упаковці, що містять від 24% але не більше 70% алкоголю за об'ємом у ємності до 5 л, загальна кількість нетто на одну особу не перевищує 5 л.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Аерозолі Категорії 2.2, що не становлять додаткової загрози, для спортивного та побутового використання.

НІ

ТАК

НІ

НІ

Нерадіоактивні медичні або туалетні приналежності (включаючи аерозолі) такі як лаки для волосся, парфуми,одеколони та медичні препарати, що містять алкоголь. Загальна кількість нетто всіх перелічених вище предметів не повинна перевищувати 2 кг (4.4 lb) або 2 л (2 qt), та кожен окремий предмет не повинен перевищувати нетто 0.5 кг (1 lb) або 0.5 л (1 pt). Клапани розприскувачів аерозолів повинні бути закриті ковпачками або іншим відповідним чином, щоб запобігти випадковому протіканню вмісту.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Енергозберігаючі лампочки у роздрібній упаковці для особистого або домашнього використання

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Елементи електричного живлення та змінні картриджі до них для портативних електронних пристроїв (наприклад, камер, мобільних телефонів, портативних ноутбуків, камкордерів).

Елементи електричного живлення та змінні картриджі до них можуть містити легкозаймисті рідини, корозійні речовини, зріджений газ, водо-реактивні речовини або водень у гідридах металів.

Елементи електричного живлення та змінні картриджі до них не повинні заправлятися користувачем. Заправка елементів електричного живлення та змінних картриджів не дозволяється, за виключенням встановлення запасних картриджів. Змінні картриджі до елементів електричного живлення, що використовуються для дозаправки елементів електричного живлення, але не призначені для постійного встановлення (заправники елементів електричного живлення), перевозити не дозволяється.

Максимальна кількість активної речовини, що міститься в елементі електричного живлення, не повинна перевищувати:

 • рідини – 200 мл;
 • тверді речовини – 200 г;
 • зріджені гази – 120 мл для неметалічних картриджів або 200 мл для металічних картриджів елементів електричного живлення;
 • водень у гідридах металів – картриджі для елементів електричного живлення повинні мати вологоємність 120 мл або менше.

Кожен елемент електричного живлення та кожен картридж до нього повинен відповідати IEC PAS 62282-6-1 Ed. 1 та має бути промаркований сертифікацією виробника у відповідності із специфікацією. Додатково кожний картридж повинен бути промаркований максимальною кількістю та типом активної речовини у ньому.

Не більш як два запасних картриджі до елементів електричного живлення дозволяється перевозити на одного пасажира. Елементи електричного живлення та картриджі до них, включаючи запасні, дозволяється перевозити тільки в ручній поклажі.

Елементи електричного живлення повинні бути промарковані виробником наступним чином: "APPROVED FOR CARRIAGE IN AIRCRAFT CABIN ONLY" англійською мовою.

ТАК

НІ

НІ

ТАК

Щипці для завивки волосся, що містять вуглеводневий газ, одна (1) шт. на пасажира чи члена екіпажу за умови, що захисний ковпачок щільно прикриває нагрівний елемент. Такі щипці для завивки волосся не повинні у жодному разі використовуватися на борту повітряного судна. Запасні газові балони для таких щипців не дозволяється перевозити ні в якості зареєстрованого багажу, ні в якості ручної поклажі.

ТАК

ТАК

НІ

НІ

Балони з незаймистими, нетоксичними газами для приведення в дію механічних кінцівок. А також запасні балони відповідного розміру на випадок потреби в забезпеченні необхідного запасу під час подорожі.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Газовий балон для рятувального жилету, що містить незаймистий газ – двоокис вуглецю або інші відповідні гази Категорії 2.2. у кількості до двох (2) невеликих балонів на пасажира та до двох (2) резервних картриджів.

ТАК

ТАК

ТАК

ТАК

Портативні електронні пристрої, які містять літій або з літієві елементи або батареї, такі як годинники, калькулятори, камери, мобільні телефони, портативні комп'ютери,відеокамери і т.і., якщо перевозяться пасажиром або членом екіпажу для особистого використання.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Запасні літієві чи літій-іонні акумулятори або батареї для таких електронних пристроїв можуть провозитися лише в якості ручної поклажі. Такі батареї повинні бути індивідуально захищені, щоб запобігти короткому замиканню.

ТАК

НІ

НІ

НІ

Радіоізотопні стимулятори серця чи інші пристрої, включаючи пристрої на літієвих батареях, імплантовані в людське тіло, або радіоактивні медичні препарати, введені в тіло людини з лікувальною метою.

НІ

НІ

НІ

ТАК

Безпечні сірники (одна маленька упаковка) або запальничка, котрі не містять неабсорбоване рідке паливо, що не є рідким газом, для особистого використання, якщо перевозяться в якості власних речей. Заправні балони для запальничок та пристрої для дозаправки запальничок не дозволено для перевезення в якості особистих речей, в зареєстрованому багажі або в ручній поклажі.

Примітка: «Саперні (термо)» сірники заборонені до перевезення авіатранспортом.

Примітка: Запальнички типу «Blue flame» чи «Cigar» заборонені для перевезення в якості особистих речей, ручної поклажі або зареєстрованого багажу.

НІ

НІ

НІ

ТАК

Примітка: н/п означає «не перевозиться».

 

Заборонені предмети та речовини

Ця інформація надається згідно зі стандартами і рекомендаціями Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), консультативного комітету з безпеки Міжнародної асоціації авіаційного транспорту (ІАТА), законодавчо-нормативними актами України та органів авіаційної влади держав, до яких виконуються рейси авіакомпанії “АЗУР ЕЙР Україна”.

 

Розділ містить узагальнену інформацію стосовно класифікації та обмежень у перевезенні деяких предметів та речовин.

 

До предметів і речовин, заборонених для перевезення повітряним транспортом, відноситься зброя, вибухові та легкозаймисті речовини, а також предмети, що виглядають безпечними, але можуть бути застосовані у якості зброї – так звані “предмети подвійного використання”. Ви не маєте права проносити такі предмети через пункт контролю на безпеку без дозволу.

 

Заборонені предмети та речовини, що були виявлені під час контролю на безпеку, на борт повітряного судна не допускаються. За фактом їх виявлення складаються відповідні документи, а також інформуються правоохоронні органи в аеропорту.

 

УВАГА: Навіть ненавмисний пронос заборонених предметів через пункт контролю на безпеку є порушенням правил авіаційної безпеки!

 

З дозволу співробітника авіаційної безпеки або правоохоронного органу Вам може бути дозволено:

- обговорити з персоналом, який проводить реєстрацію на рейс, можливість розміщення забороненого предмету у Вашому багажі, що перевозиться у багажному відсіку;

- залишити такий предмет особам, які Вас проводжають;

- якщо можливо, залишити заборонений предмет у Вашій машині чи надіслати його поштою;

- залишити заборонений предмет на тимчасове зберігання в аеропорту вильоту (якщо це передбачено правилами аеропорту);

- добровільно відмовитись від предмету, залишивши його в пункті контролю на безпеку.

 

Порядок поводження із забороненими предметами та речовинами, що були вилучені в пасажира, а також процедури щодо їх зберігання або повернення власникові, можуть відрізнятись у залежності від вимог законодавства конкретної держави, якій належить аеропорт.

 

Перелік, що наведений нижче, містить предмети та речовини, що дозволені до перевезення та такі, що не дозволені до перевезення у Вашій ручній поклажі або багажі.

 

Звертаємо Вашу УВАГУ: деякі предмети дозволені до перевезення у Вашому багажі, але вони не приймаються до перевезення у ручній поклажі. Також зверніть особливу увагу на графу “Примітки” у нижній частині кожного розділу - в ній міститься важлива інформація щодо обмежень та виключень.

 

Перелік дозволених та заборонених предметів і речовин не є всеохоплюючим, він оновлюється у разі необхідності. З метою забезпечення безпеки кожного пасажира, співробітник служби авіаційної безпеки може оцінити будь-який предмет, що не включений до переліку заборонених, як заборонений до перевезення. Аналогічно, предмет із числа дозволених може бути розцінений небезпечним і тому не пропущений через пункт контролю на безпеку. Остаточне рішення в кожному окремому випадку приймає уповноважений персонал пункту контролю на безпеку аеропорту вильоту.

УВАГА: перелік застосовується до всіх регулярних та чартерних рейсів авіакомпанії “АЗУР ЕЙР Україна”. Проте, у відповідності до правил авіаційної безпеки окремих держав, деякі пункти Переліку можуть застосовуватись. Тому, звертайте, будь-ласка, увагу на колонку “Напрямок, де застосовується”.

 

 

ПЕРЕЛІК
небезпечних предметів і речовин, заборонених до перевезення повітряним транспортом

1. Пасажири та ручна поклажа

Пасажирам не дозволяється в ручній поклажі та особистих речах з міркувань безпеки проносити в зони обмеженого доступу та на борт повітряного судна такі предмети:

пістолети, вогнепальна зброя та інші пристрої, що вистрілюють кульовий заряд,- пристрої, які можуть бути використані для заподіяння серйозних ушкоджень шляхом пострілу кулі, в тому числі:

 • усі види вогнепальної зброї, включаючи пістолети, револьвери, гвинтівки і рушниці;
 • іграшкові пістолети, муляжі та імітації стрілецької зброї, які можна сприйняти за справжню зброю;
 • складові частини стрілецької зброї, за винятком телескопічних прицілів;
 • пневматичні рушниці стислого повітря та балончики вуглекислого газу, включаючи пістолети, рушниці для стрільби кульками, гвинтівки і пістолети для стрільби кульками;
 • сигнальні ракетниці та стартові пістолети;
 • луки, арбалети і стріли;
 • гарпунні рушниці та рушниці для підводного полювання;
 • рогатки і пращі;

пристрої шокової дії, а саме:

 • знаряддя для шокового ураження (пістолети, палиці тощо);
 • пристрої шокової дії на тварин і пристрої умертвіння тварин;
 • хімічні речовини, гази і спреї, що виводять з ладу і паралізують (газ Мейс, перцевий спрей, кислотні спреї, спреї, що відлякують тварин, і сльозогінний газ тощо);

загострені предмети чи предмети з гострим наконечником, а саме:

 • предмети, призначені для рубання (сокири, різаки, тесаки тощо);
 • льодові сокирки і льодоруби;
 • леза для гоління;
 • ножі для різання картону;
 • ножі з довжиною леза більше 6 см;
 • ножиці з лезами завдовжки більше 6 см (якщо міряти від центра шарніра);
 • знаряддя для бойових мистецтв із загостреними кінцями або загостреними крайками;
 • мечі та шаблі;

робочі інструменти, а саме:

 • інструменти монтування;
 • дрилі та свердла, включаючи акумуляторні портативні електричні дрилі;
 • інструменти з лезами або стержнями завдовжки більше 6 см, які можна використати як зброю (викрутки, стамески тощо);
 • пили, включаючи акумуляторні портативні електричні пили;
 • паяльні лампи;
 • «пістолети» для кріплення і забивання цвяхів;

затуплені інструменти, а саме:

 • бейсбольні біти і біти для гри в софтбол;
 • ключки та кийки, а саме різні види поліцейських палиць (тверді, гнучкі та палиці з ліхтарем тощо);
 • знаряддя для бойових мистецтв;

вибухові речовини та запалювальні речовини і пристрої, а саме:

 • боєприпаси;
 • капсули-детонатори;
 • детонатори і запали;
 • копії або імітації вибухових пристроїв;
 • міни, гранати та інші вибухові пристрої військового призначення;
 • піротехніка, включаючи піротехнічні вироби для феєрверків;
 • димові шашки або патрони;
 • динаміт, порох і пластичні вибухові речовини тощо.

2. Пасажири та зареєстрований багаж

Пасажирам не дозволяється перевозити в зареєстрованому багажі такі предмети:

вибухові речовини та запалювальні речовини і пристрої, а саме:

 • боєприпаси;
 • капсули-детонатори;
 • детонатори і запали;
 • міни, гранати та інші вибухові пристрої військового призначення;
 • піротехніка, включаючи піротехнічні вироби для феєрверків;
 • димові шашки або патрони;
 • динаміт, порох і пластичні вибухові речовини тощо.

3. Інші особи, крім пасажирів

Іншим особам, які не є пасажирами, забороняється вносити до зони обмеженого доступу:

пістолети, вогнепальну зброю та інші пристрої, в тому числі:

 • усі види вогнепальної зброї, включаючи пістолети, револьвери, гвинтівки і рушниці;
 • іграшкові пістолети, муляжі та імітації стрілецької зброї, які можна сприйняти за справжню зброю;
 • складові частини стрілецької зброї, за винятком телескопічних прицілів;
 • пневматичні рушниці стислого повітря та балончики вуглекислого газу, включаючи пістолети, рушниці для стрільби кульками, гвинтівки і пістолети для стрільби кульками;
 • сигнальні ракетниці та стартові пістолети;
 • луки, арбалети і стріли;
 • гарпунні рушниці та рушниці для підводного полювання;
 • рогатки і пращі;

пристрої шокової дії, а саме:

 • знаряддя для шокового ураження (пістолети, палиці тощо);
 • пристрої шокової дії на тварин і пристрої умертвіння тварин;
 • хімічні речовини, гази і спреї, що виводять з ладу і паралізують (газ Мейс, перцевий спрей, кислотні спреї, спреї, що відлякують тварин, і сльозогінний газ тощо);

вибухові речовини та запалювальні речовини і пристрої, а саме:

 • боєприпаси;
 • капсули-детонатори;
 • детонатори і запали;
 • муляж або імітація вибухових пристроїв;
 • міни, гранати та інші вибухові пристрої військового призначення;
 • піротехніка, включаючи піротехнічні вироби для феєрверків;
 • димові шашки або патрони;
 • динаміт, порох і пластичні вибухові речовини;
 • будь-які інші предмети, які можуть бути використані для спричинення серйозних травм і які зазвичай не використовуються в зонах обмеженого доступу (наприклад, знаряддя для бойових мистецтв, мечі, шаблі тощо).

4. Заборонені предмети та речовини у вантажних відправленнях

У вантажних та поштових відправленнях забороняється перевозити змонтовані вибухові та запалювальні пристрої, які не перевозяться відповідно до існуючих правил безпеки.

5. Рідини, аерозолі та гелі

До рідин, аерозолів та гелів (далі - РАГ) відносять пасти, лосьйони, рідкі/тверді суміші та вміст герметизованих посудин, а саме зубну пасту, гель для волосся, напої, супи, сиропи, парфуми, піни для гоління та інші предмети схожої консистенції.

РАГ перевозяться пасажирами в салоні повітряного судна у ЗНВП, який під час польоту має знаходитися всередині закритої ручної поклажі. Загальна кількість ємностей з РАГ на одного пасажира не має перевищувати 1000 мілілітрів / 1000 грамів. Кожна одиниця РАГ не має перевищувати 100 мілілітрів / 100 грамів. Кількість одиниць РАГ на одного пасажира не має перевищувати 10 одиниць.

Кількість ліків, що перевозиться пасажиром, визначається медичною довідкою від лікаря та у розрахунку їх приймання на час подорожі.

 

 

 

ДОДАТКОВІ ОБМЕЖЕННЯ

Рідини, гелі та аерозолі

Рідинами, гелями та аерозолями вважаються напої, шампуні, лосьйони для загару, креми, духи, одеколони, зубні пасти, гелі і лаки для волосся та інші предмети схожої консистенції.

Пасажирові заборонено мати при собі або у ручній поклажі будь-які рідини, гелі та/або аерозолі за винятком тих, що містяться у контейнерах ємністю до 100 мл (3,4 унцій) кожний.

Всі такі контейнери повинні бути розміщені пасажиром в ОДИН прозорий, повністю закритий/запечатаний пластиковий пакет. Загальний об’єм рідини не повинен перевищувати 1 літр (1 кварта) . Пасажир повинен надати такий пакет для проведення контролю на безпеку ОКРЕМО від іншої своєї ручної поклажі.

/Content/images/safety-policy-1.jpg

                                                             

Також, пасажир може мати з собою деякі інші рідини, гелі та аерозолі, а саме:

- дитячі поживні суміші/молоко (включаючи грудне молоко), дитяче харчування/сік в контейнерах – якщо перевозиться немовля чи маленька дитина;

-  лікарські препарати (рідини, гелі /або аерозолі);

- рідини (включаючи соки) або гелі для потреб діабетиків чи для інших медичних потреб.

Об’єм контейнерів з цими речовинами може перевищувати 100 мл (3,4 унції), а самі контейнери можна не поміщати у вказаний вище пластиковий пакет. Проте, в такому разі, пасажир повинен заявити в пункті контролю на безпеку про наявність в нього подібних речовин і обґрунтувати необхідність їх перевезення при собі в салоні повітряного судна.

 

Додаткові обмеження не поширюються на перевезення рідин, гелів та аерозолів в зареєстрованому багажі, який перевозиться окремо від пасажира. 

Ви можете купувати рідини (напої, парфумерію) в магазинах аеропорту, які знаходяться після зони контролю на авіаційну безпеку або на борту літака.

Такі товари повинні бути запаковані в спеціальний прозорий пластиковий пакет, який запечатується в магазині і в ньому розміщується чек із вказаною датою продажі та найменувань куплених товарів.  Якщо Ви подорожуєте далі через декілька аеропортів, не відкривайте пакет до перевірки в останньому аеропорту вильоту. В разі пошкодження упаковки пакету, куплені товари можуть бути конфісковані.

/Content/images/safety-policy-2.jpg

Також, необхідно пам’ятати, що вживання спиртних напоїв на борту повітряного судна заборонено. Винятком є напої, запропоновані пасажирам екіпажем.

 

В разі сумнівів, будь-ласка, додатково проконсультуйтесь в авіакомпанії.