АВІАЦІЙНА БЕЗПЕКА

Перевезення зброї та набоїв

Авіакомпанія не здійснює перевезення особистої зброї та боєприпасів фізичних осіб.

 

НЕДИСЦИПЛІНОВАНІ ПАСАЖИРИ

В умовах постійно зростаючої загрози тероризму приоритетним напрямом діяльності Авіакомпанії “Азур Ейр Україна” є забезпечення безпеки пасажирів на всіх етапах авіаперевезення, починаючи з моменту реєстрації на рейс і закінчуючи одержанням багажу в аеропорті призначення. Особлива увага приділяється забезпеченню безпеки пасажирів в польоті та підтриманню встановленого порядку на борту повітряних суден Авіакомпанії.

Це пов’язано також із тим, що останнім часом у всьому світі спостерігається збільшення кількості інцидентів, що трапляються у зв’язку із протиправною поведінкою окремих пасажирів під час польоту. Нажаль, така негативна тенденція не оминула і цивільну авіацію України.

Деякі пасажири, перебуваючи, як правило, у стані алкогольного сп’яніння, ігнорують встановлені правила поведінки в польоті та скоюють протиправні дії на борту повітряного судна, чим дестабілізують психологічний мікроклімат на борту, суттєво заважають нормальній роботі членів екіпажу, вносять дискомфорт для інших пасажирів, та, у кінцевому рахунку, створюють реальну загрозу безпеці польоту.

Основою політики Авіакомпанії “Азур Ейр Україна” щодо недисциплінованих пасажирів є нетерпимість до осіб, які скоюють правопорушення та неприпустимі дії.

При цьому враховуються положення Токійської конвенції Міжнародної організації цивільної авіації 1963 року, згідно з якими командир повітряного судна для забезпечення безпеки польоту та збереження дисципліни на борту може висадити будь-якого пасажира, який здійснив чи збирається здійснити на борту ПС акт, що створює небезпеку для ПС, людей або їх власності, на території будь-якої держави, де повітряне судно здійснює посадку.

Діючи у рамках міжнародного та національного законодавства, авіакомпанія “Азур Ейр Україна” надає членам екіпажів своїх повітряних суден широкий спектр повноважень щодо припинення протиправних дій та підтримання порядку на борту.

У випадку будь-яких агресивних дій з боку пасажира, члени екіпажу мають право використати всі можливості, включаючи заходи фізичного стримування, для врегулювання ситуації та передачі правопорушника представникам правоохоронних органів в аеропорті посадки. При цьому командирам повітряних суден авіакомпанії “Азур Ейр Україна” для відновлення порядку на борту та забезпечення безпеки пасажирів надано право здійснювати незаплановану посадку у будь-якому найближчому аеропорті.

До Вашої інформації надається перелік протиправних дій, які можуть стати причиною притягнення до адмінистративної або кримінальної відповідальності:

 • неадекватна поведінка, ігнорування вимог забезпечення безпеки польотів;
 • відмова виконувати законні вимоги членів екіпажу ПС;
 • усні образи та погрози життю і здоров’ю членів екіпажу або інших пасажирів;
 • паління на борту ПС;
 • вживання спиртних напоїв, якщо їх не було подано екіпажем пасажирської кабіни;
 • насильство, психологічний тиск чи пряме залякування, погрози або навмисне заподіяння шкоди життю або здоров’ю, чи майну пасажирів, екіпажу, або Авіакомпанії;
 • насильство, погрози або втручання в дії членів екіпажу під час виконання ними службових обов’язків, або дії, які можуть призвести до втрати екіпажем можливості виконувати свої службові обов’язки;
 • розповсюдження неправдивої інформації, яке викликало загрозу безпеці ПС;
 • сексуальні домагання по відношенню до членів екіпажу ПС або інших пасажирів;
 • спроби проникнення в пілотську кабіну ПС;
 • несанкціоновані спроби відкриття дверей та аварійних люків ПС;
 • будь-яке інше діяння, що створило загрозу безпеці польотів або має ознаки злочину, відповідальність за скоєння якого передбачена кримінальним законодавством України.

Законодавством більшості країн світу передбачені покарання за порушення правил авіаційної безпеки/безпеки польотів.

Пасажири-порушники, в залежності від особливостей національного законодавства, можуть бути оштрафовані (штраф від 340 грн. до $250000) і/або піддані судовому переслідуванню (арешт від 15 діб до 20 років).

 

ЗАБОРОНЕНІ ПРЕДМЕТИ ТА РЕЧОВИНИ

Ця інформація надається згідно зі стандартами і рекомендаціями Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), консультативного комітету з безпеки Міжнародної асоціації авіаційного транспорту (ІАТА), законодавчо-нормативними актами України та органів авіаційної влади держав, до яких виконуються рейси авіакомпанії “Азур Ейр Україна”.

Розділ містить узагальнену інформацію стосовно класифікації та обмежень у перевезенні деяких предметів та речовин.

До предметів і речовин, заборонених для перевезення повітряним транспортом, відноситься зброя, вибухові та легкозаймисті речовини, а також предмети, що виглядають безпечними, але можуть бути застосовані у якості зброї – так звані “предмети подвійного використання”. Ви не маєте права проносити такі предмети через пункт контролю на безпеку без дозволу.

Заборонені предмети та речовини, що були виявлені під час контролю на безпеку, на борт повітряного судна не допускаються. За фактом їх виявлення складаються відповідні документи, а також інформуються правоохоронні органи в аеропорту.

УВАГА: Навіть ненавмисний пронос заборонених предметів через пункт контролю на безпеку є порушенням правил авіаційної безпеки!

З дозволу співробітника авіаційної безпеки або правоохоронного органу Вам може бути дозволено:

 • обговорити з персоналом, який проводить реєстрацію на рейс, можливість розміщення забороненого предмету у Вашому багажі, що перевозиться у багажному відсіку;
 • залишити такий предмет особам, які Вас проводжають;
 • якщо можливо, залишити заборонений предмет у Вашій машині чи надіслати його поштою;
 • залишити заборонений предмет на тимчасове зберігання в аеропорту вильоту (якщо це передбачено правилами аеропорту);
 • добровільно відмовитись від предмету, залишивши його в пункті контролю на безпеку.

Порядок поводження із забороненими предметами та речовинами, що були вилучені в пасажира, а також процедури щодо їх зберігання або повернення власникові, можуть відрізнятись у залежності від вимог законодавства конкретної держави, якій належить аеропорт.

Перелік, що наведений нижче, містить предмети та речовини, що дозволені до перевезення та такі, що не дозволені до перевезення у Вашій ручній поклажі або багажі.

Звертаємо Вашу УВАГУ: деякі предмети дозволені до перевезення у Вашому багажі, але вони не приймаються до перевезення у ручній поклажі. Також зверніть особливу увагу на графу “Примітки” у нижній частині кожного розділу в ній міститься важлива інформація щодо обмежень та виключень.

Перелік дозволених та заборонених предметів і речовин не є всеохоплюючим, він оновлюється у разі необхідності. З метою забезпечення безпеки кожного пасажира, співробітник служби авіаційної безпеки може оцінити будь-який предмет, що не включений до переліку заборонених, як заборонений до перевезення. Аналогічно, предмет із числа дозволених може бути розцінений небезпечним і тому не пропущений через пункт контролю на безпеку. Остаточне рішення в кожному окремому випадку приймає уповноважений персонал пункту контролю на безпеку аеропорту вильоту.

УВАГА: перелік застосовується до всіх регулярних та чартерних рейсів авіакомпанії “Азур Ейр Україна”.

Небезпечні предмети та речовини (IATA DGR 2012)

Перелік небезпечних предметів та речовин

Дозволено
в якості ручної поклажі

Дозволено
в якості зареєстрованого багажу

Потрібен
дозвіл авіаперевізника

Дозволено
мати при собі в якості особистих речей

Засоби, що викликають подразнення, такі як мускат, перцеві аерозолі, що містять подразник або збуджуючі речовини заборонені до перевезення при собі, ручної поклажі або багажі

НІ

НІ

н/п

НІ

Електрошокова зброя (наприклад Tasers), яке містить небезпечні речовини такі як вибухові речовини, стиснуті гази, літієві батареї заборонені для перевезення при собі, у ручній поклажі або у зареєстрованому багажі

НІ

НІ

н/п

НІ

Пристрої для забезпечення безпеки, такі як ящики і сумки для зберігання готівкових грошей, що містять небезпечні речовини у вигляді літієвих батарей та/або піротехнічні матеріали повністю заборонені для перевезення.

НІ

НІ

н/п

НІ

Боєприпаси (набої для зброї), надійно запаковані (тільки категорії 1.4S (UN 0012 або UN 0014), у кількості, що не перевищує 5 кг (11 lb) на одну особу для особистого використання, за виключенням боєприпасів з розривними та запалювальними кулями. Пакунки з боєприпасами в межах дозволеної норми провозу кожний, що належать більш як одному пасажиру, не можна об'єднувати в один або більше пакунків.

НІ

НІ

НІ

НІ

Інвалідні візки або інші самохідні засоби пересування з (сухо зарядними) непроливними акумуляторами за умови, що акумулятори від'єднанні, клеми ізольовані для запобігання виникненню випадкового короткого замикання, акумулятори надійно прикріпленні до інвалідного візка або самохідного засобу пересування.

НІ

ТАК

ТАК

НІ

Інвалідні візки або інші самохідні засоби пересування з електролітними (протікаючими) або літій-іонними акумуляторами на рейсах Авіакомпанії не перевозяться

НІ

НІ

н/п

НІ

Похідні плити та паливні ємності, що містили легкозаймисте рідке паливо, можуть перевозитися за умови, що паливні баки похідних плит та/або паливних ємностей повністю звільнені від рідкого пального, та вжито всіх заходів щодо запобігання виникненню небезпеки.

Порожній паливний бак та/або контейнер повинні осушуватися впродовж щонайменше 1 години, далі паливний бак та/або контейнер мають залишатися відкритими мінімум 6 годин для випаровування залишків палива. Альтернативний метод – додати кулінарну олію у паливний бак та/або контейнер для підвищення температури займання залишків рідини у порівнянні з температурою займання палива та потім спорожнити паливний бак та/або контейнер – є відповідно прийнятним. Паливний бак та/або контейнер слід міцно закрити та загорнути в абсорбуючий матеріал, як от паперовий рушник, та помістити у поліетиленовий або інший придатний пакет. Верх пакета повинен бути герметизований або зібраний та перев'язаний еластичною стрічкою чи мотузкою.

НІ

ТАК

ТАК

НІ

Літій-іонні батареї потужністю від 100 Вт до 160 Вт для електронних пристроїв. Не більш як дві запасні батареї можна перевозити в якості ручної поклажі.

Кожна з таких батарей повинна бути захищена від виникнення короткого замикання. Обладнання, що містить такі батареї, може перевозитись у зареєстрованому багажі або в ручній поклажі.

ТАК

НІ

ТАК

ТАК

Ртутні барометри/термометри, що перевозяться представниками державного бюро погоди або аналогічним офіційним агентством.

Ртутні барометри/термометри повинні бути упаковані в міцну тару, що має ізолюючу внутрішню прокладку, або в пакет з міцного рідино-непроникного та непробивного матеріалу, стійкого до ртуті, що запобігає витоку ртуті з пакування незалежно від його положення.

ТАК

НІ

ТАК

НІ

Рюкзаки з рятувальним спорядженням на випадок сходження лавини, один (1) на пасажира, спорядження з піротехнічним курковим механізмом, що містить до 200 мг нетто речовини Категорії 1.4S та до 250 мл стиснутого газу Категорії 2.2.

Рюкзак має бути спакований таким чином, щоб спусковий курок не міг раптово активуватися. Клапани повітряних подушок в рюкзаку повинні бути вільними від тиску.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Двоокис вуглецю, твердий (сухий лід) у кількості, яка не перевищує 2,5 кг (5 lb) на пасажира, що використовується для пакування швидкопсувних продуктів, не є предметом застосування положень даної Інструкції у випадку перевезення в ручній поклажі за умови, що пакування запобігає витіканню газу двоокису вуглецю. Кожне місце такого зареєстрованого багажу повинно бути промарковане биркою "сухий лід" ("dry ice") або "двоокис вуглецю, твердий" ("carbon dioxide, solid") із зазначеною вагою нетто сухого льоду або позначкою, що вага льоду дорівнює 2,5 кг або менше.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Обладнання агентів хімічного моніторингу, якщо перевозиться членами Організації із Заборони Хімічної Зброї під час офіційної подорожі.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Предмети, що виділяють тепло, такі як підводні ліхтарі (лампа для дайвінгу) та паяльники.

Приладдя з акумуляторами, здатне виділяти велику кількість тепла, яке може спричинити пожежу в разі активації, наприклад, підводна лампа високої напруги за умови, що елемент акумулятора, що виділяє тепло, запакований окремо для запобігання його активації під час перевезення. Будь-який акумулятор, що був від'єднаний, повинен бути захищений від виникнення короткого замикання.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Ізольовані пакунки, що містять охолоджений рідкий азот (сухий вантаж), повністю абсорбовані в пористому матеріалі та призначені для транспортування при низьких температурах безпечних предметів, не є об'єктом застосування положень даної Інструкції за умови, що конструкція ізольованих пакунків запобігає створенню високого тиску всередині контейнера та не допускає витікання будь-якої кількості охолодженого рідкого азоту незалежно від положення ізольованого пакунку.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Невеликі балони з киснем або повітрям, газоподібними речовинами для медичних цілей.

Загальна вага балону не повинна перевищувати 5 кг брутто.

Примітка: Ємності з рідким киснем заборонені до перевезення авіатранспортом.

ТАК

ТАК

ТАК

НІ

Пересувні медичні електронні пристрої, (Automated External Defibrillators (AED), Nebulizer, Continuous Positive Airway Pressure (CPAP), etc.), які містять метал літієві батареї, батареї на іонах літію або батареї які можуть бути перевезені

ТАК

ТАК

ТАК

ТАК

Алкогольні напої в роздрібній упаковці, що містять від 24% але не більше 70% алкоголю за об'ємом у ємності до 5 л, загальна кількість нетто на одну особу не перевищує 5 л.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Аерозолі Категорії 2.2, що не становлять додаткової загрози, для спортивного та побутового використання.

НІ

ТАК

НІ

НІ

Нерадіоактивні медичні або туалетні приналежності (включаючи аерозолі) такі як лаки для волосся, парфуми,одеколони та медичні препарати, що містять алкоголь. Загальна кількість нетто всіх перелічених вище предметів не повинна перевищувати 2 кг (4.4 lb) або 2 л (2 qt), та кожен окремий предмет не повинен перевищувати нетто 0.5 кг (1 lb) або 0.5 л (1 pt). Клапани розприскувачів аерозолів повинні бути закриті ковпачками або іншим відповідним чином, щоб запобігти випадковому протіканню вмісту.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Енергозберігаючі лампочки у роздрібній упаковці для особистого або домашнього використання

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Елементи електричного живлення та змінні картриджі до них для портативних електронних пристроїв (наприклад, камер, мобільних телефонів, портативних ноутбуків, камкордерів).

Елементи електричного живлення та змінні картриджі до них можуть містити легкозаймисті рідини, корозійні речовини, зріджений газ, водо-реактивні речовини або водень у гідридах металів.

Елементи електричного живлення та змінні картриджі до них не повинні заправлятися користувачем. Заправка елементів електричного живлення та змінних картриджів не дозволяється, за виключенням встановлення запасних картриджів. Змінні картриджі до елементів електричного живлення, що використовуються для дозаправки елементів електричного живлення, але не призначені для постійного встановлення (заправники елементів електричного живлення), перевозити не дозволяється.

Максимальна кількість активної речовини, що міститься в елементі електричного живлення, не повинна перевищувати:

 • рідини – 200 мл;
 • тверді речовини – 200 г;
 • зріджені гази – 120 мл для неметалічних картриджів або 200 мл для металічних картриджів елементів електричного живлення;
 • водень у гідридах металів – картриджі для елементів електричного живлення повинні мати вологоємність 120 мл або менше.

Кожен елемент електричного живлення та кожен картридж до нього повинен відповідати IEC PAS 62282-6-1 Ed. 1 та має бути промаркований сертифікацією виробника у відповідності із специфікацією. Додатково кожний картридж повинен бути промаркований максимальною кількістю та типом активної речовини у ньому.

Не більш як два запасних картриджі до елементів електричного живлення дозволяється перевозити на одного пасажира. Елементи електричного живлення та картриджі до них, включаючи запасні, дозволяється перевозити тільки в ручній поклажі.

Елементи електричного живлення повинні бути промарковані виробником наступним чином: "APPROVED FOR CARRIAGE IN AIRCRAFT CABIN ONLY" англійською мовою.

ТАК

НІ

НІ

ТАК

Щипці для завивки волосся, що містять вуглеводневий газ, одна (1) шт. на пасажира чи члена екіпажу за умови, що захисний ковпачок щільно прикриває нагрівний елемент. Такі щипці для завивки волосся не повинні у жодному разі використовуватися на борту повітряного судна. Запасні газові балони для таких щипців не дозволяється перевозити ні в якості зареєстрованого багажу, ні в якості ручної поклажі.

ТАК

ТАК

НІ

НІ

Балони з незаймистими, нетоксичними газами для приведення в дію механічних кінцівок. А також запасні балони відповідного розміру на випадок потреби в забезпеченні необхідного запасу під час подорожі.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Газовий балон для рятувального жилету, що містить незаймистий газ – двоокис вуглецю або інші відповідні гази Категорії 2.2. у кількості до двох (2) невеликих балонів на пасажира та до двох (2) резервних картриджів.

ТАК

ТАК

ТАК

ТАК

Портативні електронні пристрої, які містять літій або з літієві елементи або батареї, такі як годинники, калькулятори, камери, мобільні телефони, портативні комп'ютери,відеокамери і т.і., якщо перевозяться пасажиром або членом екіпажу для особистого використання.

ТАК

ТАК

НІ

ТАК

Запасні літієві чи літій-іонні акумулятори або батареї для таких електронних пристроїв можуть провозитися лише в якості ручної поклажі. Такі батареї повинні бути індивідуально захищені, щоб запобігти короткому замиканню.

ТАК

НІ

НІ

НІ

Радіоізотопні стимулятори серця чи інші пристрої, включаючи пристрої на літієвих батареях, імплантовані в людське тіло, або радіоактивні медичні препарати, введені в тіло людини з лікувальною метою.

НІ

НІ

НІ

ТАК

Безпечні сірники (одна маленька упаковка) або запальничка, котрі не містять неабсорбоване рідке паливо, що не є рідким газом, для особистого використання, якщо перевозяться в якості власних речей. Заправні балони для запальничок та пристрої для дозаправки запальничок не дозволено для перевезення в якості особистих речей, в зареєстрованому багажі або в ручній поклажі.

Примітка: «Саперні (термо)» сірники заборонені до перевезення авіатранспортом.

Примітка: Запальнички типу «Blue flame» чи «Cigar» заборонені для перевезення в якості особистих речей, ручної поклажі або зареєстрованого багажу.

НІ

НІ

НІ

ТАК

Примітка: н/п означає «не перевозиться».

 

Заборонені предмети та речовини

Ця інформація надається згідно зі стандартами і рекомендаціями Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), консультативного комітету з безпеки Міжнародної асоціації авіаційного транспорту (ІАТА), законодавчо-нормативними актами України та органів авіаційної влади держав, до яких виконуються рейси авіакомпанії “АЗУР ЕЙР Україна”.

 

Розділ містить узагальнену інформацію стосовно класифікації та обмежень у перевезенні деяких предметів та речовин.

 

До предметів і речовин, заборонених для перевезення повітряним транспортом, відноситься зброя, вибухові та легкозаймисті речовини, а також предмети, що виглядають безпечними, але можуть бути застосовані у якості зброї – так звані “предмети подвійного використання”. Ви не маєте права проносити такі предмети через пункт контролю на безпеку без дозволу.

 

Заборонені предмети та речовини, що були виявлені під час контролю на безпеку, на борт повітряного судна не допускаються. За фактом їх виявлення складаються відповідні документи, а також інформуються правоохоронні органи в аеропорту.

 

УВАГА: Навіть ненавмисний пронос заборонених предметів через пункт контролю на безпеку є порушенням правил авіаційної безпеки!

 

З дозволу співробітника авіаційної безпеки або правоохоронного органу Вам може бути дозволено:

- обговорити з персоналом, який проводить реєстрацію на рейс, можливість розміщення забороненого предмету у Вашому багажі, що перевозиться у багажному відсіку;

- залишити такий предмет особам, які Вас проводжають;

- якщо можливо, залишити заборонений предмет у Вашій машині чи надіслати його поштою;

- залишити заборонений предмет на тимчасове зберігання в аеропорту вильоту (якщо це передбачено правилами аеропорту);

- добровільно відмовитись від предмету, залишивши його в пункті контролю на безпеку.

 

Порядок поводження із забороненими предметами та речовинами, що були вилучені в пасажира, а також процедури щодо їх зберігання або повернення власникові, можуть відрізнятись у залежності від вимог законодавства конкретної держави, якій належить аеропорт.

 

Перелік, що наведений нижче, містить предмети та речовини, що дозволені до перевезення та такі, що не дозволені до перевезення у Вашій ручній поклажі або багажі.

 

Звертаємо Вашу УВАГУ: деякі предмети дозволені до перевезення у Вашому багажі, але вони не приймаються до перевезення у ручній поклажі. Також зверніть особливу увагу на графу “Примітки” у нижній частині кожного розділу - в ній міститься важлива інформація щодо обмежень та виключень.

 

Перелік дозволених та заборонених предметів і речовин не є всеохоплюючим, він оновлюється у разі необхідності. З метою забезпечення безпеки кожного пасажира, співробітник служби авіаційної безпеки може оцінити будь-який предмет, що не включений до переліку заборонених, як заборонений до перевезення. Аналогічно, предмет із числа дозволених може бути розцінений небезпечним і тому не пропущений через пункт контролю на безпеку. Остаточне рішення в кожному окремому випадку приймає уповноважений персонал пункту контролю на безпеку аеропорту вильоту.

УВАГА: перелік застосовується до всіх регулярних та чартерних рейсів авіакомпанії “АЗУР ЕЙР Україна”. Проте, у відповідності до правил авіаційної безпеки окремих держав, деякі пункти Переліку можуть застосовуватись. Тому, звертайте, будь-ласка, увагу на колонку “Напрямок, де застосовується”.

 

 

Чи можу я це перевозити?

Ручна поклажа

Багаж

Напрямок, де застосовується

Особисті речі

Ножиці для сигар

Ні

Так

Всі напрямки

Штопори

Ні

Так

Всі напрямки

Манікюрні ножиці

Ні

Так

Всі напрямки

Щіпці для завивки вій  

Так

Так

Всі напрямки

Спиці та крючки для в’язання

Ні

Так

Всі напрямки

Ножі

Ні

Так

Всі напрямки

Кусачки для нігтів

Ні

Так

Всі напрямки

Пилочки для нігтів

Ні

Так

Всі напрямки

Рідини, аерозолі, гелі  

Так*

Так

Всі напрямки

Безпечні бритви (в тому числі одноразові)  

Так

Так

Всі напрямки

Ножиці металеві

Ні

 Так

 Всі напрямки

Іграшкова зброя

Ні

Так

Всі напрямки

Щипчики

Ні

Так

Всі напрямки

Парасолі (дозволені в ручній поклажі після перевірки на відсутність в них заборонених предметів)

Так

Так

Всі напрямки

Тростини (дозволені в ручній поклажі після перевірки на відсутність в них заборонених предметів)

Так

Так

Всі напрямки

Примітка: дивіться розділ сайту Додаткові обмеження

Медикаменти та прилади для спеціального використання

Блокноти Брайля, грифельні дошки і пір’я, збільшуючі пристрої

Так

Так

Всі напрямки

Пристрої та обладнання для хворих на діабет (дозволені в ручній поклажі після перевірки на відсутність в них заборонених предметів), включаючи:

-      інсулін та продукти, що його містять;

-      скляні ампули або коробки з ними;

-      безголкові шприци та пір’я;

-      пристрої для введення препаратів та заправлені шприци;

-      необмежена кількість невикористаних шприців при наявному інсуліні;

-      ланцети;

-      глюкометри;

-      смужки для виявлення цукру у крові;

-      інсулінові насоси та запасні частини до них.

Інсулін у будь-якій формі або дозировці повинен мати фабричне маркування та фармацевтичну етикетку

 

 

 

 

 

Так

 

 

 

 

 

Так

Всі напрямки

Нітрогліцерин для медичного використання в таблетках або спреї (з фабричним маркуванням або фармацевтичною етикеткою)

Так

Так

Всі напрямки

Примітка: медичні шприци і медикаменти в рідкому стані можуть бути перевезені в ручній поклажі при наявності медичного документу, який підтверджує необхідність використання і необхідну кількість на час польоту.

Електронні пристрої

Портативні відеокамери

Так

Так

Всі напрямки

Оснащення відеокамер

Технічні засоби контролю на безпеку можуть пошкодити не проявлену плівку всередині камери.

Рекомендуємо розміщати не проявлену плівку і камери з нею у ручній поклажі або попередити в пункті контролю на безпеку про необхідність фізичного догляду такої камери

Так

 Так

Всі напрямки

Портативні комп’ютери

Так

Так

Всі напрямки

Мобільні телефони

Так

Так

Всі напрямки

Пейджери

Так

Так

Всі напрямки

Електронні записники

Так

Так

Всі напрямки

Примітка: Згідно вимог забезпечення безпеки польотів, пасажирам заборонено користуватись електронними пристроями під час зльоту та посадки.

Використання засобів мобільного зв’язку заборонено протягом усього польоту. 

Колючі та ріжучі предмети

Різаки для коробок

Ні

Так

Всі напрямки

Сокири для льоду

Ні

Так

Всі напрямки

Ножі

Ні

Так

Всі напрямки

Сікачі для м’яса

Ні

Так

Всі напрямки

Леза бритвеного типу – такі, як різаки для коробок, приладдя для ножів, леза бритв без касет, за виключенням безпечних бритв

 

Ні

Так

Всі напрямки

Шаблі

Ні

Так

Всі напрямки

Мечі

Ні

Так

Всі напрямки

Ножиці

Ні

Так

Всі напрямки

Металеві частини кальяну

Ні

Так

Рейси з Єгипту

Шампури

Ні

Так

Всі напрямки

 

Примітка: Будь-який гострий предмет у зареєстрованому багажі повинен знаходитись у піхвах або в футлярі чи бути загорнутим з метою запобігання поранення осіб, які обробляють або доглядають багаж (дивіться розділ Перевезення зброї та боєприпасів)

Спортивний інвентар

Бейсбольні біти

Ні

Так

Всі напрямки

Луки та стріли

Ні

Так

Всі напрямки

Біти для крикету

Ні

Так

Всі напрямки

Ключки для гольфу

Ні

Так

Всі напрямки

Хокейні ключки

Ні

Так

Всі напрямки

Ключки для лакросу

Ні

Так

Всі напрямки

Більярдні киї

Ні

Так

Всі напрямки

Лижні палки

Ні

Так

Всі напрямки

Рушниці для метання дротиків

Ні

Так

Всі напрямки

Зброя та набої

Примітка: дивіться розділ Перевезення зброї та боєприпасів

 

Інструментарій

Сокири та сокирки

Ні

Так

Всі напрямки

Стрекала для великої рогатої худоби

Ні

Так

Всі напрямки

Ломи

Ні

Так

Всі напрямки

Молотки

Ні

Так

Всі напрямки

Дрилі (включаючи ручні, із вмонтованими акумуляторами)

Ні

Так

Всі напрямки

Пилки (включаючи ручні, із вмонтованими акумуляторами)

Ні

Так

Всі напрямки

Пристрої, заправлені пальним (бензин, керосин і т.ін.) із/або слідами парів пального

Ні

Ні

Всі напрямки

Гайкові ключі та пасатижі

Ні

Так

Всі напрямки

Викрутки

Ні

Так

Всі напрямки

Інші інструменти

Ні

Так

Всі напрямки

Примітка: Будь-який гострий предмет у зареєстрованому багажі повинен знаходитись у піхвах або в футлярі чи бути загорнутим з метою запобігання поранення осіб, які обробляють або доглядають багаж (дивіться розділ Перевезення зброї та боєприпасів).

Знаряддя для бойових єдиноборств/ самозахисту

Поліцейські кийки

Ні

Так

Всі напрямки

Кийки  

Ні

Так

Всі напрямки

Кастети

Ні

Так

Всі напрямки

Кубатони

Ні

Так

Всі напрямки

Балончики заправлені сумішшю подразливої дії  

Ні

Так

Всі напрямки

Специфічна зброя для бойових мистецтв

Ні

Так

Всі напрямки

Палки для самозахисту

Ні

Так

Всі напрямки

Нунчаки

Ні

Так

Всі напрямки

Пристрої шокової дії

Ні

Так

Всі напрямки

Метальні зірки (сюрікени)

Ні

Так

Всі напрямки

Примітка: Будь-який гострий предмет у зареєстрованому багажу повинен знаходитись у піхвах або в футлярі чи бути загорнутим з метою запобігання поранення осіб, які обробляють або доглядають багаж (дивіться розділ Перевезення зброї та боєприпасів).

Вибухові речовини та пристрої

Капсулі – детонатори

Ні

Ні

Всі напрямки

Динаміт

Ні

Ні

Всі напрямки

Феєрверки

Ні

Ні

Всі напрямки

Сигнальні ракети (у будь-якому вигляді)

Ні

Ні

Всі напрямки

Ручні гранати

Ні

Ні

Всі напрямки

Пластикова вибухівка

Ні

Ні

Всі напрямки

Макети вибухового пристрою

Ні

Ні

Всі напрямки

Легкозаймисті речовини

Аерозолі (будь-які, за виключенням аерозолів для особистого використання в якості туалетних засобів та у обмеженій кількості. Дивіться розділ Додаткові обмеження)

Ні

Ні

Всі напрямки

Паливо (включаючи те, що використовується для приготування їжі та будь-які займисті речовини)

Ні

Ні

Всі напрямки

Бензин

Ні

Ні

Всі напрямки

Газові пальники

Ні

Ні

Всі напрямки

Рідини до запальничок

Ні

Ні

Всі напрямки

Скипидар та розчинники

Ні

Ні

Всі напрямки

Зразки запальних матеріалів

Ні

Ні

Всі напрямки

Хімічні та інші небезпечні паралізуючі речовини

Хлор для басейнів та ванн

Ні

Ні

Всі напрямки

Балони із стисненим газом (включаючи вогнегасники)

Ні

Ні

Всі напрямки

Відбілюючі рідини

Ні

Ні

Всі напрямки

Рідкі батареї (в тому числі ті, що застосовуються у інвалідних візках)

Ні

Ні

Всі напрямки

Балончики (спрей) із фарбою

Ні

Ні

Всі напрямки

Сльозогінний газ

Ні

Ні

Всі напрямки

Інші предмети

Гелеві свічки

Ні

Ні

Всі напрямки

Гелеві вставки для взуття. Гелеві вставки для взуття заборонені для перевезення. Взуття, в яке конструктивно входять гелеві “п’ятки” дозволено провозити  тільки після контролю на безпеку.

Ні

Так

Всі напрямки

Запалювальна рідина, гель або аерозольна фарба

Ні

Ні

Всі напрямки

“Снігові кулі” (сувенір у вигляді скляної кулі з фігурками та “падаючим снігом” всередині) незалежно від розміру чи кількості рідини всередині

Ні

Так

Всі напрямки

 

ДОДАТКОВІ ОБМЕЖЕННЯ

Рідини, гелі та аерозолі

Рідинами, гелями та аерозолями вважаються напої, шампуні, лосьйони для загару, креми, духи, одеколони, зубні пасти, гелі і лаки для волосся та інші предмети схожої консистенції.

Пасажирові заборонено мати при собі або у ручній поклажі будь-які рідини, гелі та/або аерозолі за винятком тих, що містяться у контейнерах ємністю до 100 мл (3,4 унцій) кожний.

Всі такі контейнери повинні бути розміщені пасажиром в ОДИН прозорий, повністю закритий/запечатаний пластиковий пакет. Загальний об’єм рідини не повинен перевищувати 1 літр (1 кварта) . Пасажир повинен надати такий пакет для проведення контролю на безпеку ОКРЕМО від іншої своєї ручної поклажі.

                                      

                                                             

Також, пасажир може мати з собою деякі інші рідини, гелі та аерозолі, а саме:

- дитячі поживні суміші/молоко (включаючи грудне молоко), дитяче харчування/сік в контейнерах – якщо перевозиться немовля чи маленька дитина;

-  лікарські препарати (рідини, гелі /або аерозолі);

- рідини (включаючи соки) або гелі для потреб діабетиків чи для інших медичних потреб.

Об’єм контейнерів з цими речовинами може перевищувати 100 мл (3,4 унції), а самі контейнери можна не поміщати у вказаний вище пластиковий пакет. Проте, в такому разі, пасажир повинен заявити в пункті контролю на безпеку про наявність в нього подібних речовин і обґрунтувати необхідність їх перевезення при собі в салоні повітряного судна.

 

Додаткові обмеження не поширюються на перевезення рідин, гелів та аерозолів в зареєстрованому багажі, який перевозиться окремо від пасажира. 

Ви можете купувати рідини (напої, парфумерію) в магазинах аеропорту, які знаходяться після зони контролю на авіаційну безпеку або на борту літака.

Такі товари повинні бути запаковані в спеціальний прозорий пластиковий пакет, який запечатується в магазині і в ньому розміщується чек із вказаною датою продажі та найменувань куплених товарів.  Якщо Ви подорожуєте далі через декілька аеропортів, не відкривайте пакет до перевірки в останньому аеропорту вильоту. В разі пошкодження упаковки пакету, куплені товари можуть бути конфісковані.

Також, необхідно пам’ятати, що вживання спиртних напоїв на борту повітряного судна заборонено. Винятком є напої, запропоновані пасажирам екіпажем.

 

В разі сумнівів, будь-ласка, додатково проконсультуйтесь в авіакомпанії.